Lukáš Rousek10

Místo narození
Ostrov nad Ohří
NHL Draft
2019, Buffalo Sabres (160. celkově)

Posledních 5 zápasů

Datum Domácí Hosté Výsledek G A B +/− TMin
nenalezeny žádné aktuální statistiky

Statistiky

Útočník Lukáš Rousek je synem Martina Rouska, dvojnásobného šampiona československé ligy právě se Spartou, ale s hokejem začínal v Letňanech. Tam zazářil v sezoně 2016/2017 mezi staršími dorostenci, když nasbíral 82 kanadských bodů ve 40 utkání, a měl tedy průměr více jak dvou bodů na zápas. I proto po něm sáhla Sparta a zařadila ho do svého juniorského týmu.

Za něj Rousek ale nakonec odehrál jen 18 utkání s bilancí 26 bodů, a zbytek sezony již hrál mezi seniory. Zasáhl do téměř třiceti utkání v extraligovém A-týmu, krátce nastoupil i za prvoligové Litoměřice a druholigové Letňany. Přelomovou sezonu mu ale předčasně ukončilo zranění ramene. To si přivodil v únorové reprezentační přestávce během přípravy národního týmu do 19 let.

Sezona 2018/2019 byla pro Lukáše Rouska životní. Sparťanský talent si na nedostatečné vytížení nemohl stěžovat. Rousek kromě Sparty nastupoval za Litoměřice a v závěru ročníku pomohl juniorskému výběru Sparty k zisku stříbrných medailí. Hlavní milník přišel až v červnu 2019, kdy letňanského odchovance draftovalo Buffalo. I přesto však Rousek zůstal i v ročníku 2019/2020 věrný Spartě, za kterou odehrál všech 52 duelů základní části. A v dresu s eskem na hrudi ho budou sparťanští fanoušci vídat i v následující sezoně.