II/16, sobota 20. 1. 2018
České Budějovice - Sparta CEB - SPA
České Budějovice: Svoboda – Pánek, Vávra, Kubíček, Škola, A. Čížek, Šafář, Hubata – Silný, Novák, Beránek, Krcho, Řezáč, Tisoň, Egert, Hrubec, Toman, Vaculík, J. Čížek, Masopust, Grossmann. Trenér: Radek Bělohlav.
Sparta: Škorpík – Bureš, J. Najman, Tůma, Bláha, Pika, Klapka, Gajdoš – M. Najman, Prymula, O. Pšenička, Kasanda, Dani, Obadal, Flídr, Smola, Arnošt, Čech, D. Vitouch. Trenér: Richard Žemlička.
Branky a nahrávky: 39. Beránek (Kubíček), 50. Krcho (Egert, Hubata), 53. Silný (Krcho, Řezáč) - 48. O. Pšenička (D. Vitouch, Bláha), 55. D. Vitouch (Flídr). Rozhodčí: Lacina - Polonyi, Kubíček. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Střely na branku: 40:33. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2.
Starší dorostenci Sparty naposledy nezvládli domácí souboj v nájezdech s Libercem, a tak chuť si jeli spravit do Českých Budějovic. Utkání bylo dlouho vyrovnané a na první gól diváci přítomní v hale museli čekat až do 39. minuty, kdy se domácí ujali vedení. Ve třetí třetině sice hosté vyrovnali zásluhou Pšeničky, ale Motor si dvěma rychlými trefami vzal své vedení zpět. Za Spartu ještě dokázal snížit David Vitouch, avšak více už toho Pražané nestihli a prohráli těsně 2:3.

Ihned na úvod utkání dostali sparťané výhodu v podobě početní převahy. Ta však zůstala bez využití. Hned dvě dobré příležitosti ale byly k vidění za malý moment poté, konkrétně v šesté minutě. Naštěstí pro domácí kotouč jen proklouzal brankovištěm a žádný z hostů se k němu nedostal. Na opačné straně zahrozil z úniku Masopust, jenž byl Škorpíkem vychytán. K dorážce se dostal Egert, nicméně ani on neuspěl. Další dobrá akce ze strany domácích přišla zhruba po patnácti odehraných minutách. Čížek předal puk Novákovi, který si sjel před branku a z její těsné blízkosti trefil jen Škorpíkovu hokejku či břevno branky. Po dvaceti odehraných minutách diváci v Budvar aréně tedy žádný gól neviděli.

V druhém dějství bylo k vidění hned několik vyloučení, jenže přesilové hry zůstávaly nevyužity. V jedné z přesilovek ale měli sparťané jednu velmi dobrou šanci. Před brankou dostal nabito úplně osamocený Vitouch, Svoboda ale předvedl parádní zákrok lapačkou a svůj tým od inkasování uchránil. Necelé dvě minuty před koncem druhé periody se ale diváci přesné trefy přeci jenom dočkali. Kubíček vypálil od modré a z dorážky se na brankovišti nezmýlil Martin Beránek.

Hostující celek, konkrétně Miroslav Dani, měl na holi vyrovnání po šesti odehraných minutách ze závěrečného dějství. Tehdy ještě brankář Svoboda bravurně zakročil lapačkou, na následný pokus Ondřeje Pšeničky, který přijel z druhé vlny pro přihrávku, už nestačil. Vyrovnaný stav netrval vůbec dlouho. Za dvě minuty se totiž prosadil Vojtěch Krcho. O něco větší klid přidal na českobudějovické hole Michal Silný, jenž se z hranice brankoviště nezmýlil. Opět za dvě minuty byla k vidění další branka, která šla tentokrát do domácí sítě. David Vitouch dostal brilantní pas a zacílit do odkryté klece, to pro něj nebylo vůbec těžké. V závěrečném power play ještě zkoušel trefit prázdnou branku Kubíček, ale to se mu nepovedlo. Sparťané si naopak před budějovickým brankářem už nic nevypracovali a prohráli 2:3.