MBL - SPA 0:6 - Starší dorost přejel Boleslav

15., pátek 27. 10. 2017
Mladá Boleslav - Sparta MBL - SPA
Mladá Boleslav: Dusil – Klikorka, Sýkora, Dotter, Beneš, Červenka, Hovorka, Imlauf – Vasilev, Simon, Šípek, Dobša, Zajíček, Novák, Moucha, Čermák, Švec, Moravčík, Jelínek.
Sparta: Škorpík – Bureš, J. Najman, Tůma, Havlín, Prchal, Vorobjev, Pika, Lis, Klapka – M. Najman, Prymula, Pšenička, Kasanda, Dani, Obadal, Flídr, Smola, Čech, Vitouch.
Branky a nahrávky: 3. Tůma (Dani, Čech), 9. Dani (Bureš, Tůma), 31. Havlín (Pšenička, Prchal), 48. Pšenička (Havlín, Prchal), 54. Vitouch (Pšenička, Obadal), 58. Dani (Tůma, Čech). Rozhodčí: Vyštejn - Kurtin, Beneš. Vyloučení: 3:6, navíc Novák (MBL) a Beneš (MBL) 5+OK. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 81. Střely na branku: 24:33. Průběh utkání: 0:0, 0:6.
Páteční odpoledne se v mladoboleslavské ŠKOENERGO Aréně neslo ve znamení pražské Sparty, která nasázela tamnímu Bruslařskému klubu hned šest branek! Gólman Jan Škorpík navíc pochytal všech čtyřiadvacet střel soupeře a připsal si do statistik čisté konto. Starší dorost si tak drtivým vítězstvím pojistil průběžné první místo v tabulce základní skupiny B, druhá Slavia na něj ztrácí hned sedm bodů.

Úvod utkání patřil Spartě, která si rychle vytvořila první šance. Velmi záhy ale hokejové problémy vystřídaly důležitější starosti, po srážce s domácím obráncem Novákem musel být přímo na ledě ošetřen Matěj Flídr. Hosté následnou přesilovku využili zásluhou Patrika Tůmy a ve třetí minutě se dostali do vedení. Následně došlo k dalšímu nepříjemnému střetu, střetem s Jiřím Benešem končil zápas pro dalšího hráče pražského týmu Matouše Najmana. V další početní výhodě udeřil Miroslav Dani a Sparta rázem vedla o dvě branky. Ve zbytku úvodní části se domácí dostali do tempa a obraz hry se vyrovnal. V závěru měli domácí i dvě přesilovky, kýžené trefy se ale nedočkali.

I ve druhé části měli Bruslaři k dispozici početní výhodu, hráči Sparty však předvedli velmi disciplinovaný a obětavý výkon a oslabení s přehledem ubránili. Při hře pět na pět měly oba celky své šance. Ty boleslavské pravidelně končily u skvěle chytajícího Škorpíka, i Dusil na druhé straně si připsal pár důležitých zákroků. Ani on ale nedokázal zabránit třetímu gólu ve své síti, když jej překonal hostující Ondřej Havlín. Jeho spoluhráči potom ubránili další oslabení. Na konci prostřední třetiny si převahu vypracovali Pražané, další branka už však nepadla.

Úvod třetí třetiny byl poznamenán průběžným skóre, domácímu týmu se nadále příliš nedařilo ohrozit bránu Škorpíka a naopak Sparta si v klidu hlídala pohodlný náskok. Ten poté navíc ještě dále navyšovala, nejprve nachytal Dusila Ondřej Pšenička a bylo to už 4:0. Potom udeřil z dorážky David Vitouch a na výsledných 6:0 upravil skóre dvě a čtvrt minuty před koncem svým druhým přesným zásahem Miroslav Dani. V závěru byli po skrumáži a vzájemném konfliktu ještě vyloučeni Klikorka a Pika, což byla úplná tečka za tímto duelem.

Jiří Zorkler (BK Mladá Boleslav): "Co k tomu říct... Byl to "zápas blbec", máme některé hráče zraněné, k tomu se potom přidaly ty dva fauly. Nemyslím si, že kluci je udělali schválně, prostě byli na zápas natěšení. Byli motivovaní a asi to vyšlo i z přemíry snahy. Snad prvním osm minut jsme strávili v oslabení a to určilo ráz zápasu. My jsme se potom zpět do hry nedostali."

Richard Žemlička (HC Sparta Praha): Jeli jsme sem s cílem bodovat. Věděli jsme, že máme před sebou těžký zápas a to se potvrdilo. Nás do hry dostal začátek utkání, kdy domácí hráli agresivním stylem, který k jejich hře patří. Dostali jsme šanci přesilovek, které jsme využili, což bylo důležité. Vedli jsme 2:0 a druhá třetina se odvíjela dost podobně. Domácí tlačili, my jsme hráli trpělivě, což bylo klíčové. Ve třetí třetině jsme soupeře nepustili do šancí.Zahráli jsme skvěle takticky, hráli jsme to, co trénujeme. Zápas jsme zvládli i pro zraněné hráče, charakter týmu je skvělý."