MHK - SPA 3:2sn - V nájezdech rozhodl Bednář

Mountfield Cup (hraje se v Hradci Králové), čtvrtek 3. 8. 2017
Mountfield HK - Sparta MHK - SPA
Mountfield HK: Pavelka – Pláněk, Graňák, Gregorc, F. Pavlík, Cibulskis, Vydarený, Čáp, Rosandič – Jarůšek, Koukal (A), Červený – Bednář (C), Kukumberg, Cingel – Köhler (A), Džerinš, Šimánek – Vopelka, Zigo, R. Pavlík.
Sparta: Honzík – Mikuš, Piskáček (A), Švrček (C), Kalina, Mikliš, Zeleňák, M. Jandus – Říčka, Klimek, Reichenberg – Uher, Smejkal, Kudrna (A) – Černoch, Rousek, Saponari – T. Jandus, Komárek, Dubský.
Branky a nahrávky: 7. Džerinš, 33. Koukal (Jarůšek), rozhodující sam. nájezd Bednář – 9. Saponari (Černoch, T. Jandus), 14. Švrček (M. Jandus). Rozhodčí: Hribik, Veselý – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:5. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 128. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2. Nejlepší hráči utkání: Andris Džerinš - David Honzík.
Ke druhému utkání Mountfield Cupu 2017 nastoupili sparťané na ledě pořádajícího Hradce Králové. Ten šel do vedení, na 2:1 ale ještě v první třetině otočili skóre Vinny Saponari a Jan Švrček. Ve druhém dějství domácí srovnali, třetí třetina a prodloužení už hlavně díky skvělému výkonu sparťanského gólmana Davida Honzíka další gól nenabídly. Mountfield nakonec rozhodl o vítězství v dovednostní soutěži, kde uspěl pouze kapitán Jaroslav Bednář.

Pro domácí byl tento duel vůbec prvním přípravným utkáním, pro Spartu třetím. Pražané opět nastoupili v kombinované sestavě s mnoha mladými hráči bojujícími o své místo v kádru. Do první výraznější šance zápasu se dostali v úniku dvou na jednoho domácí Vopelka a Zigo, finální přihrávka ale byla moc dlouhá. Na druhé straně se předvedl americký útočník Sparty Saponari, který dokonce trefil tyčku Pavelkovy klece! První gól ale padl do sparťanské branky, po zaváhání obrany se prosadil Lotyš Andris Džerinš.

Vedení Hradci Králové vydrželo jen minutu a půl, odpověď přišla po přečíslení tří na jednoho, kotouč poslal pod Pavelkou do branky právě Vinny Saponari. Další pokus v podání Kudrny už gólman Mountfieldu ukryl do lapačky. Slovenský forvard měl velkou šanci také v první sparťanské přesilovce. Vedoucí gól ale přišel až ve hře pět na pět a byl poměrně kuriózní. Pokus Jana Švrčka totiž propadl Pavelkovi nešťastně za záda. U branky domácích ještě v přečíslení dva na jednoho zahrozili Kudrna s Klimkem, tentokrát ale bez gólového efektu.

Do druhé třetiny tedy Hradec vstupoval s jednogólovým mankem a hned od úvodního buly pilně pracoval na jeho smazání. V oslabení dobře pálil Pláněk, při obrovské šanci Bednáře vyškraboval puk v poslední chvíli už z brankové čáry obránce Mikliš. Pavelka se musel zkoncentrovat při průniku Rouska s Tomášem Jandusem, kterým se povedlo dobrým forčekingem vypíchnout kotouč. Poté následovala přesilovka, ve které Honzík sparťanský tým hodně podržel, a skvělé zákroky předváděl i nadále.

Na střelu předsezónní posily Mountfieldu Petra Koukala z pravého kruhu přesně do protilehlého vinglu už ale nestačil. V další početní výhodě Královéhradečtí opět stahovali svou smyčku okolo sparťanské branky, ale ta už do konce druhého dějství odolala. Neuspěl Jarůšek ani jeho spoluhráči, kterým ztečoval finální přihrávku Švrček, jenž měl v tomto zápase na dresu kapitánské céčko.

Nabuzený Hradec pokračoval v ofenzivní smršti i v úvodu třetí části. Na gólmana Honzíka mířil jeden střelecký pokus domácích za druhým, ale sparťanský gólman působil velmi jistě a držel remízový stav. Nevyzráli na něj Zigo, Cingel ani Pláněk, v přesilovce dopadli stejně i Jarůšek s Červeným. Sparťané o sobě dávali v útoku vědět o poznání méně, než soupeř. Rouskovi ale po pasu od Saponariho chyběly jen centimetry k tomu, aby zkrotil puk a uháněl sám na gólmana. V závěru třetí třetiny Pražané zaměstnali Pavelku v celkem povedené přesilovce, překonat ho ale nikdo v bílém nedokázal.

I třetí přípravný zápas Sparty tak dospěl až do pětiminutového prodloužení, které se opět hrálo ve třech hráčích na obou stranách. Lépe do něj vstoupili sparťané, ale následně uzamkla domácí trojice v čele s Jarůškem tu sparťanskou na téměř dvě minuty ve sparťanském obranném pásmu. Po Honzíkově zákroku oba týmy konečně vystřídaly a další šanci měl opět Hradec, ani Kukumberg neuspěl. Do konce nastaveného času ujeli ještě domácí dvakrát ve dvou na jednoho, ale sparťanský gólman byl nepřekonatelný a dotáhl svůj tým k samostatným nájezdům. V těch byl jediným úspěšným Jaroslav Bednář, který získal pro Hradec druhý bod do tabulky Mountfield Cupu 2017.