SLZ - SPA 4:1 - Duel v Salzburgu nevyšel

II/15, neděle 21. 1. 2018
Red Bull Salzburg - Sparta SLZ - SPA
Red Bull Salzburg: Mnich – Wirt, Pasanen, Hadamczik, Zündel, Alanov, Szuber – Rebernig, Lobach, Barinka, Varejcka, Schitz, Harnisch, Čermák, Hede, Vogt, Jentzsch, Huber, Dube.
Sparta: Mičán – Bureš, J. Najman, Tůma, Bláha, Pika, Klapka – M. Najman, Prymula, O. Pšenička, Kasanda, Dani, Obadal, Flídr, Smola, Arnošt, Čech, D. Vitouch.
Branky a nahrávky: 6. Čermák (Barinka, Alanov), 19. Barinka (Čermák, Schitz), 46. Huber (Jentzsch, Varejcka), 57. Harnisch (Lobach, Dube) - 24. Čech. Rozhodčí: Kontschieder - Bründl, Eisl. Vyloučení: 1:7. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 45. Střely na branku: 47:16. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.
Patnácté kolo bylo pro sparťanské starší dorostence opravdu specifické. Svěřenci trenéra Richarda Žemličky zavítali do rakouského Salzburgu, kam už odjeli s denním předstihem. Zápas se pro Pražany nevyvíjel dobře, jelikož po úvodní dvacetiminutovce tým z hlavního města prohrával už o dvě branky. Ve druhé třetině sparťané jeli dvě trestná střílení, avšak využít se jim podařilo pouze jedno. První nájezd provedl Čech a byl úspěšný. Domácí hokejisté ve třetí třetině potvrdili roli favorita a dvěma góly rozhodli o tom, že Pražané si za prohru 1:4 neodvezou domů ani bod.