SPA - CHM 5:3 - Mladší dorost uspěl nad Piráty

II/16, čtvrtek 1. 3. 2018
Sparta - Chomutov SPA - CHM
Sparta: Krbeček – Bláha, Zemchenkov, Hamara, Ducháč, Guryevskiy, Adam – Kubánek, Adamec, Krupička, Jaroš, Broš, David, Slavíček, Vitouch, Tomek, Kuracina, Němec R.
Chomutov: Šatný (41. Stuchlík) – Němec Š., Petrásek, Holec, Pöschl, Vaněk, Kovár, Martínek, Klika – Spudich, Urych, Iljuk, Príhoda, Kulich, Svoboda, Prokeš, Čech, Štefančík, Holka, Gut.
Branky a nahrávky: 7. Němec (Slavíček, Ducháč), 13. Kuracina (Hamara, Kubánek), 31. Kubánek (Zemchenkov, Bláha), 34. Kubánek (Vitouch), 36. Krupička (Tomek, Kubánek) – 22. Svoboda (Martínek, Príhoda), 30. Príhoda (Svoboda, Petrásek), 53. Kulich (Urych) Rozhodčí: Čáp – Krátký, Juránek. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Diváci: 37. Střely na branku: 41:21. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 5:2, 5:3.
Mladší dorostenci si ve čtvrtek večer připsali na své konto další výhru. Tentokrát uspěli nad Chomutovem 5:3, a pojistili si tak průběžné čtvrté místo v tabulce nadstavbové skupiny A. Před svěřenci Tomáše Hamary a Františka Ptáčka jsou ještě čtyři utkání, to nejbližší sehrají tuto sobotu v Tipsport areně. Soupeřem jim budou České Budějovice.

Přímý souboj o čtvrté místo v tabulce zahájili lépe domácí, kteří od prvních minut potvrzovali roli mírného favorita a vypracovávali si kvalitní šance. Už ve čtvrté minutě mohl skóre otevřít Maxim Kubánek, jehož únik ale skvělým zákrokem uhasil až připravený Šatný v chomutovské kleci. Domácí si tak na úvodní branku museli počkat až do času 6:51, kdy se prosadil Richard Němec. Na něj pak v půlce dějství navázal v přesilovce Matěj Kuracina a dvoubrankový náskok Sparty byl na světě. Piráti následně měli příležitost snížit po vyloučení Josefa Broše, Pražané se však zvládli v oslabení ubránit.

Chomutovští nehodlali po špatném úvodním dějství složit zbraně a velmi rychle po startu prostřední periody náskok domácích stáhli – po parádní akci se prosadil Tadeáš Svoboda. Jednobrankový rozdíl mezi oběma celky vydržel až do poloviny utkání, jelikož ve třicáté minutě vyrovnal Ondřej Príhoda a začínalo se zase od začátku. Sparťané si uvědomili, že jim začíná téct do bot a rozhodli se jednat – minutu a patnáct sekund po Príhodově zásahu překonal Šatného Maxim Kubánek, přičemž stejný hráč se pak trefil ještě jednou o tři minuty později. Následně se před koncem dějství na střeleckou listinu zapsal ještě Jan Krupička a chomutovští byli rázem ještě v hlubší díře než předtím. Po dvou třetinách svítil na prastaré světelné tabuli v Malé hale stav 5:2 pro domácí.

Na třetí třetinu mezi tři tyče pirátské klece naskočil Marek Stuchlík, kterému se na rozdíl od jeho kolegy povedlo udržet čisté konto. Jediná branka, která ve třetí třetině padla, padla do sparťanské sítě a jejím autorem byl ve třiapadesáté minutě Jiří Kulich. Chomutovští bojovali až do poslední sekundy a snažili se ještě snížit, excelentně chytající Krbeček jim ale už nic dalšího nepovolil. Domácí tak uspěli nad Severočechy 5:3.

František Ptáček (HC Sparta Praha): "Měli jsme dobrý vstup do zápasu, vyvíjelo se to pro nás pěkně. Bylo nám jasné, že po té první třetině soupeř přidá, což se potvrdilo, ale jsem rád, že se z toho kluci rychle oklepali a pokračovali v tom dobrém výkonu ze začátku. Myslím si, že nám chybělo jen dát více branek."