SPA - KLA 0:1pp - Hovorka jediným střelcem zápasu, Sparta bere pouze bod

15., neděle 23. 10. 2011
Sparta - Kladno SPA - KLA
Sparta: Pöpperle - Jan Hanzlík, Sersen, Milam, D. Kočí, Kasík, Philipp, Kučný - Tenkrát, Broš, I. Rachůnek - Ton, Bližňák, Pacovský - Y. Treille, Foster, T. Rachůnek - Přibyl (32. Jánský), Lapšanský, Žálčík. Trenéři: Jandač, Žemlička a Martinec.
Kladno: Chábera - David Růžička, J. Drtina, Lepine, Toman, L. Procházka, Piskáček - Bicek, Patera, Kuchler - Hovorka, Melka, Kalla - Eberle, Knotek, Bílek - Valský, Diviš, Kafka. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.
Branky a nahrávky: 65. Hovorka (Toman, Patera). Rozhodčí: Hodek, Husička - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 7:8. Bez využití. . V oslabení: 0:0. Diváci: 4548. Střely na branku: 29:25. Průběh utkání: 0:1.
P r a h a - Podruhé v týdnu skončil zápas Sparty bezbrankovým stavem po základní hrací době. Utkání s Kladnem dospělo do prodloužení, ve kterém vystřelil hostům druhý bod útočník Marek Hovorka pouhých čtrnáct vteřin před jeho koncem. Domácí si tak připisují pouze bod.

Rychlý hokej, ale – až na pár výjimek – bez větších šancí. Tak by se do jedné věty dala shrnout první třetina mezi Spartou a Kladnem. První větší šanci zápasu si připsal v páté minutě Melka, který si z rohu vybruslil až před Pöpperleho a nebýt jeho držadla hole, mohlo jít Kladno do vedení.

O dvě minuty později se před Cháberou sám zjevil Ivan Rachůnek, ale recept na něj nenašel. V desáté minutě se Chábera vyznamenal ještě jednou, když betonem vykopl střelu Sersena. Jinak ale měli gólmani v první třetině práce pomálu.

Chuť si ale spravili hned v úvodu druhé části. Jen v prvních třech minutách na ně šlo víc střel než za celu první dvacetiminutovku. Propálit Cháberu z bezprostřední blízkosti mohl už ve třetí minutě Tomáš Rachůnek, na opačné straně byl jen pár centimetrů od vstřelení branky Bicek.

Na ledě to navíc začalo i jiskřit. Od 25. minuty, kdy jako první hráč Sparty zamířil na trestnou lavici Philipp, se dveře obou trestných lavic netrhly. Ve 26. minutě prostřelil kapitán Broš Cháberu – bohužel pro něj a pro všechny fanoušky Sparty předtím rozhodčí odpískal ofsajd.

Sparta se musela následně téměř minutu bránit i ve dvojnásobném oslabení, ani v něm ale branka nepadla. Největší šance druhé třetiny se pak urodila ve 36. minutě, a to na straně Kladna. Toman s Kallou uháněli na Pöpperleho bráněni jediným obráncem Sparty, Davidem Kočím. Ten ale do finální přihrávky obětavě skočil.

Třetí třetinu začal pokusem zblízka Ivan Rachůnek. Z útočných aktivit to ale bylo na dlouhou dobu všechno. Diváci se nicméně dočkali několika dalších vyloučení. A v 50. minutě i ohromné šance Michala Broše. Ten ale nedokázal přehodit beton Chábery.

Jestli diváci přestali doufat v branku, pak v posledních minutách třetí části museli začít živit naděje na boxerskou vložku. Rozhodčí v rozmezí 52. až 56. minuty poslali postupně na trestnou lavici pět hráčů. Z toho Ivana Rachůnka a Kuchlera na 2+2 minuty za hrubost.

Po derby se Slávií si Petr Ton nevybavil zápas v dresu Sparty, který by skončil 0:0. Asi netušil, že to samé se mu „poštěstí“ v jednom týdnu dvakrát. Do konce třetí třetiny totiž branka nepadla a muselo se prodlužovat.

Největší šance Sparty přišla až v poslední minutě prodloužení. Ivan Rachůnek ale pálil jen do tyčky. Nepřesnost v zakončení ho musela mrzet o to víc, když 15 vteřin před koncem prostřelil Pöpperleho Marek Hovorka, a zajistil tak Kladnu druhý bonusový bod.

Richard Žemlička (Sparta): Myslím si, že Kladno šlo do zápasu s tím, že nemá co ztratit. Odehrálo vynikající utkání, bylo půl zápasu lepším týmem. My jsme měli ve třetí třetině tři jasné gólovky, ale ty jsme bohužel neproměnili. Šlo to pak do prodloužení, bohužel jsme před koncem udělali chybu v útočném i obranném pásmu a z toho padnul rozhodující gól.

Jiří Kopecký (Kladno): Bylo to vyrovnané utkání. Začátek měla lepší Sparta, od druhé třetiny jsme začali bruslit a vytvořili jsme si nějaké šance. Bohužel po kanonádě s Brnem nám střelci trošku selhali. Zápas byl vyrovnaný až do konce, nám se povedlo dát šťastně gól před koncem prodloužení a nemuseli jsme se trápit při penaltách.