SPA - LIB 4:5p - První porážka v nadstavbě

II/3, úterý 19. 12. 2017
Sparta - Liberec SPA - LIB
Sparta: Cichoň – Hamara, Truhlář, Zemchenkov, Procházka, Ducháč, Guryevskiy, Adam, Šesták – Kubánek, Adamec, Jaroš, Potůček, Slavíček, Výkruta, Vitouch, Tomek, Theimer.
Liberec: Franc – Duschka, Kovář, Hladík, Šedivý, Kollert, Tůma – Pray, Jansa, Jiruš, Měchura, Jenčovský, Folda, Strnad, Nezbeda, Chmelař, Trunda.
Branky a nahrávky: 22. Kubánek (Theimer, Vitouch), 24. Vitouch (Kubánek, Theimer), 31. Adamec (Tomek, Slavíček), 44. Adamec (Slavíček) – 3. Jiruš (Strnad, Nezbeda), 27. Pray (Šedivý, Hladík), 46. Pray (Hladík, Jansa), 56. Kovář (Jiruš, Nezbeda), 61. Jiruš (Strnad, Kovář). Rozhodčí: Micka – Kučera, Nekvapil. Vyloučení: 2:4. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 25. Střely na branku: 32:35. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:5.
Bohužel. Sparta v úterý proti Liberci na domácí půdě hned dvakrát vedla, nakonec jí ale vítězství proklouzlo skrz prsty a ze střetu si tak do tabulky připisuje jen jeden bod za prohru v prodloužení. Holešovičtí si tak připsali první porážku v nadstavbové části, kterou budou mít šanci odčinit už ve čtvrtek proti lídrovi tabulky z Plzně.

Bílí Tygři nehodlali ztrácet čas – do zápasu vlétli po hlavě a už ve druhé minutě se dostali hodně blízko k úvodnímu gólu, když jeden z jejich hráčů nastřelil tyčku Cichoňovy klece. Třicet sekund na to však už branková konstrukce spaťanského gólmana nezachránila, v čase 2:32 otevřel skóre střelou z bezprostřední blízkosti brankoviště Vojtěch Jiruš. Liberečtí si na ledě udržovali převahu i po zbytek úvodní dvacetiminutovky a maskovaný muž v domácí svatyni měl místy dost práce.

Druhá perioda nabídla úplně jinou podívanou. Domácím se podařilo aktivní vstup do ní přetavit ve dva rychlé góly, jejichž autory byli Maxim Kubánek a Michal Vitouch. Vedení poprvé Spartě sice moc dlouho nevydrželo, jelikož v sedmadvacáté minutě vyrovnal William Pray, jenže jen pár chvil na to se prosadil Andrej Adamec a svým jedenáctým zásahem v letošním ročníku Extraligy mladšího dorostu jej vrátil Holešovickým zase zpět.

Jedna branka ale Andreji Adamcovi nestačila – tři minuty po startu závěrečného dějství se prosadil podruhé a poslal tak svůj celek do dvoubrankového trháku. Liberečtí ale rozhodně nehodlali jen tak složit zbraně. V čase 45:32 opět skóroval William Pray a v závěru poslal svým přesným zásahem utkání do prodloužení Filip Kovář. Posledních pět minut základní hrací doby pak hosté velmi nepříjemně tlačili, Spartě se však povedlo jejich náporu nakonec odolat.

Nastavený čas dlouhého trvání neměl. Po dvaceti sekundách skóroval Vojtěch Jiruš a rozhodl tak o tom, že bod navíc bude putovat s Tygry na sever Čech.

František Ptáček (HC Sparta Praha): "Rozhodla nedůslednost a taktické chyby. Jsou věci, které bychom už dělat neměli, a ty nás dnes pohřbily."