SPA - SLA 2:1sn - Starší dorost ovládl derby

II/5, pátek 8. 12. 2017
Sparta - Slavia SPA - SLA
Sparta: Škorpík – Bureš, Najman, Tůma, Havlín, Vorobjev, Pika, Bláha, Klapka, Gajdoš – Prymula, Pšenička, Kasanda, Dani, Obadal, Slavíček, Flídr, Smola, Čech. Trenér: Richard Žemlička.
Slavia: Málek – Fiala, Mareček, Štibingr, Zderadička, Macek, Srdínko, Holý – Brož, Kižlin, Všetečka, Havrda, Křenek, Hradil, Hasil, Turek, Vaniš, Houška, Petrák, Klapka. Trenér: Josef Beránek.
Branky a nahrávky: 36. Havlín (Bláha, Prymula), rozh. náj. Bláha – 20. Havrda (Hasil, Zderadička). Rozhodčí: Pavlovič – Kučera, Nekvapil. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 78. Střely na branku: 37:34. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
Popáté v aktuálním extraligovém ročníku svedl los soutěže proti sobě obě pražská "S". Domácí prostředí měli tentokrát na své straně sparťané a nakonec jej také dokázali využít. Svěřenci kouče Žemličky sice museli dohánět nepříznivé skóre, ale díky zlepšenému výkonu ve druhé části zápasu se jim to nakonec podařilo a v samostatných nájezdech pak zasadili soupeři rozhodující úder.

Do zápasu vstoupili o poznání lépe hosté. Už ve druhé minutě domácí obrana za vlastní brankou chybovala, nepřesnou přihrávku mezi kruhy zachytil Macek, ale jeho střelu vytěsnil betony gólman Škorpík. O čtyři minuty se v podobné pozici dostal ke střele z otočky Turek, tentokrát však sparťanský strážce branky zasahovat nemusel.

Sparťané si v první třetině vypracovali prakticky jedinou gólovou šanci. Z křídla postupoval sám na branku Čech, ale branku těsně minul. Když už se zdálo, že se oba týmy rozejdou po první třetině bez branek, do té doby bezchybný Škorpík neudržel nahození od modré čáry, u puku byl nejrychleji Maxim Havrda a vteřinu před přestávkou uklidil puk do odkryté klece.

Po pauze se domácí prezentovali mnohem aktivněji a důrazněji, přesto mohli prohrávat o dvě branky. To když stál po rychlé kombinaci v přesilové hře zcela sám před brankou Klapka, ale v poslední chvíli mu puk sjel z hole a zamířil mimo branku. Čím dál tím častěji se však dostávala do šancí i Sparta, které zároveň hrál do karet fakt, že hosté několikrát za sebou vyhodili puk ze hřiště a museli tak čelit přesilovkám soupeře. Jedna taková situace vedla dokonce k dvojité výhodě, kterou po přesné křížné přihrávce využil rychlou střelou z první Ondřej Havlín.

O chvíli později pak všem zatrnulo. To když tvrdou ránu od modré čáry inkasoval domácí Kasanda přímo do krku. Po krátkém ošetření sice zamířil po vlastních na střídačku, přesto však pro zranění již utkání dohrát nemohl.

Třetí třetina pak přimomínala spíše strategickou bitvu, během které nechtěl ani jeden z týmů udělat chybu. Ve velké příležitosti se ocitl Všetečka, který ze vzduchu tečoval puk před Škorpíkem, ale sparťanská jednička byla pozorná. V posledních vteřinách pak sparťané sevřeli soupeře před jeho brankou, vítěznou branku se jim však již vstřelit nepodařilo.

A protože o vítězi nerozhodlo ani pětiminutové prodloužení, na řadu musely přijít samostatné nájezdy. Jejich hrdinou se ukázal být sparťanský gólman Škorpík, jenž úspěšně čelil všem pěti sešívaným střelcům, zatímco domácí Marek Bláha dokázal ve čtvrté sérii najít recept na slávistu Málka, a vystřelil tak svému týmu vytoužené vítězství.