VIT - SPA 6:5 - Junioři po bitvě smolně padli

17., pátek 17. 11. 2017
Vítkovice - Sparta VIT - SPA
Vítkovice: Daňa – Kunc, Ficek, Kaláb, Zdeněk, Štěpánek – Gřesík, Raček, Blaško, Vilček, Konečný, Klíma, Raška, Beránek, Malát, Dang, Fridrich.
Sparta: Škorpík – Janda, Simotics, Mrkvička, Eliáš, Hanuš, Karoch – Jandus, Schwamberger, Nacházel, Fabiánek, Bílek, Dani, Larsen, Pejchal, Chlouba, Kropáček, Pšenička, Dubský.
Branky a nahrávky: 3. Blaško (Raška, Štěpánek), 12. Beránek (Fridrich, Konečný), 29. Konečný (Fridrich, Beránek), 31. Gřesík (Štěpánek), 48. Beránek (Fridrich, Konečný), 60. Štepánek - 14. Chlouba (Larsen), 20. Pšenička (Bílek, Schwamberger), 44. T. Jandus (Pšenička), 46. T. Jandus (Pšenička, Janda), 47. Kropáček (Eliáš, Dubský). Rozhodčí: Koziol - Bojda, Mikler. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 156. Střely na branku: 35:42. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2, 4:5, 6:5.
Tak nešťastnou porážku junioři Sparty zřejmě dlouho nepamatují. Pražský celek se v utkání 17. kola DHL Extraligy juniorů představil na půdě Vítkovic, kde smazal ztrátu dvou branek a ve třetí třetině třemi góly během necelých tří minut otočil z 2:4 na 5:4. Moravský celek ovšem vyrovnal, a když už se schylovalo k prodloužení, celkem 28 vteřin před koncem rozhodla trefa Radima Štěpánka o tom, že sparťané odjedou s prázdnou.