CHM - SPA 3:2 - Junioři si finále nezahrají

SF3, čtvrtek 27. 3. 2014
Chomutov - Sparta CHM - SPA
Chomutov: Dvořák – Tejnor, Šulák, Michálek, Drobný, Cestr, Ringler, Černý - Hammerbauer, Vrána, Paleček, Lehnert, D. Kaše, Hejcman, Hlava, Huňady, Chrpa, Veselý, Bednář, Šťovíček
Sparta: Neužil – Hrbas, Březina, Bílek, Skřivánek, Mikliš, Vokurka - F. Chlapík, Procházka, A. Chlapík, Černoch, Soumelidis, Arnošt, Brém, Brejcha, Krudenc, Pulkrab, Schwamberger, Budiak
Branky a nahrávky: 8. Vrána (Hammerbauer), 41. Hammerbauer (Tejnor, Michálek), 53. Šulák (Hammerbauer, Paleček) - 11. Černoch (Procházka, Hrbas), 37. F. Chlapík (Soumelidis, A. Chlapík). Rozhodčí: Lacina, Turčan - Komárek, Černý. Vyloučení: 8:10, navíc Hlava (CHM) 10 min. OT. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1350. Střely na branku: 36:23. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.
Ještě po druhé třetině třetího semifinále sparťanští junioři na ledě Chomutova vedli a mířili do finále. Opakoval se však scénář z prvního duelu, soupeř dokázal dvěma přesilovkovými góly v poslední části zápas otočit, a do boje o titul tak postupují Chomutovští. Rozhodující gól jinak vyrovnaného zápasu vstřelil v 53. minutě LIBOR ŠULÁK. Sparťanům už nepomohla ani závěrečná, více než minutová hra v šesti bez brankáře.

Do rozhodujícího zápasu vstoupili nabuzeni oba soupeři. První větší šancí v zápase byla střela chomutovského Libora Šuláka, která se otřela o tyčku. Libor Šulák byl i u akce v šesté minutě. Tvrdá střela od modré byla tečovaná a brankář Jakub Neužil měl plné ruce práce. První branka padla v čase 07:03. Za brankovou čárou se k puku dostal Jan Hammerbauer, nahrál před branku a v dobré pozici stojící Jakub Vrána poslal kotouč nad betony brankáře Neužila.

V jedenácté minutě hrál Chomutov přesilovku a mohl zvýšit vedení, místo toho ale udeřila Sparta. Jiří Černoch si počkal na modré, vypíchl puk, pelášil sám na branku a samostatný únik skončil vyrovnáním na 1:1. Následovalo několik vyloučených za sebou a rozkouskováná hra v podstatě až do konce první třetiny.

Ve druhé třetině přibývalo více trestů než-li gólových šancí. Jakub Vrána se pokoušel skrze obránce překvapit brankáře, ale nic z toho nebylo. To samé se dá říci o pokusu, který vyprodukoval sparťan Martin Procházka, brankář Tadeáš Dvořák byl při jeho střele pozorný. V osmadvacáté a třiatřicáté minutě se na ledě strhla vlna potyček, což mělo za následek tři vyloučené hráče na každé straně.

V šestatřicáté minutě se do přečíslení dostal Chomutov, ale na konci akce David Kaše poslal svou střelu pouze do gólmana. V čase 36:50 se Sparta radovala podruhé. Zaváhání domácí obrany umožnilo přihrávku Euvstathiu Soumelidisovi na Filipa Chlapíka. Ten si následně vychutnal gólmana a poslal puk do brány skrze jeho betony. Do šaten tedy odcházeli spokojenější hosté.

Ale Piráti vyrovnali hned v úvodu poslední části. Jan Hammerbauer po asistencích Jakuba Chrpy a Patrika Michálka vyrovnal skóroval už po 36 vteřinách třetí části. Byl to první gól domácích v přesilové hře. Sparta měla několik příležitostí k vyrovnání, ale nic se neujalo. Například Marek Březina tvrdě pálil ve čtyřiačtyřicáté minutě do brankáře. Ovšem Tadeáš Dvořák všechny střelce Sparty držel na uzdě.

Rozhodující branka pirátů přišla necelých osm minut před koncem. Vyhrané vhazování, přihrávka na modrou a parádní rána od Libora Šuláka znamenala vedení 3:2. V posledních dvou minutách šlo do tuhého. V čase 58:25 Sparta odvolala gólmana a Severočeši se horko těžko ubránili. Daniel Lehnert se pokoušel střílet do prázdné, ale neúspěšně. Sparta v Chomutově prohrála 3:2 a je vyřazena z boje o titul. Naopak Chomutov si po dvou letech zopakuje finálovou sérii, ve které se tentokrát utká s rivalem z Litvínova.

Martin Ťupa (Piráti Chomutov): "V zápase byly dvě třetiny vyrovnané. Ve třetí třetině jsme měli štěstí, že jsme rychle vyrovnali a byli jsme o trochu lepší než soupeř. Měli jsme lepší pohyb a dali jsme gól. Pravda je, že série se Spartou byla vyrovnaná. Byli jsme šťastnější."

Darek Stránský (HC Sparta Praha): "Průběh zápasu se pro nás vyvíjel dobře. V zápase jsme byli často pod tlakem Chomutova, ale po dvou třetinách jsme vedli 2:1, což bylo pro nás v tu dobu velice nadějné. Bohužel se opakoval stejný scénář, jako v prvním zápase v Chomutově. Dostali jsme oba góly ve třetí třetině a v oslabení. Předtím jsme ubránili přesilovky domácích jen tak tak. Chomutov má přesilovky silné. Podařilo se jim z nich vstřelit dva góly, a to celou sérii to rozhodlo."