26., čtvrtek 29. 11. 2007
Ústí nad Labem - Sparta UNL - SPA
Ústí nad Labem: Dědek - Tichý, Šulc, Procházka, Muller, Mizera, Musílek, Šimon, Brož - Kočí, Kauschitz, Hanzl, Regner, Janíček, Svitavský, Bacovský, Novák, Hadbavný, Chládek, Slavíček, Vernek.
Sparta: Novotný - Vošmik, Kořínek, Švácha, Hanzl, Sem, Husák - Rybecký, Kafka, Slaba, Houdek, Morkes, Borovský, Hájek, Sladký, Škaloud.
Branky a nahrávky: 9. Novák (Hanzl), 21. Mizera (Procházka, Hanzl) - 5. Sladký (Slaba), 25. Škaloud (Rybecký, Slaba), 25. Morkes (Borovský, Hájek), 26. Hájek (Škaloud), 26. Slaba (Sladký), 40. Borovský (Hájek), 46. Vošmik (Rybecký, Slaba). Rozhodčí: Smitka - Hynčica, Podrazil. Vyloučení: 8:8. Diváci: 78. Střely na branku: 25:25.
Podruhé v této sezóně se sparťanská juniorka střetla s týmem z Čech. Po Kladnu, kterému podlehla v prodloužení, narazila na Ústí nad Labem. Ústečtí Lvi však nedokázali Spartě vzdorovat a zejména díky kanonádě, kterou hosté spustili v druhé třetině a kdy domácím nasázeli v rozpětí dvou minut čtyři góly, si zaslouženě Sparta odváží ze severu Čech tři body.

V úvodu první třetiny se už po 20 sekundách dostali hosté do šance, ale domácí tečovali střelu Rybeckého do ochranné sítě. Na opačné straně hrací plochy domácí útočník Hadbavný vystrašil tým hostí svou ranou, avšak nedokázal puk zvednout takovým způsobem, aby přeletěl nad betony Novotného a zahnízdil se tak v brance Pražanů. Po necelých pěti minutách hry to byli Pražští, kteří se jako první mohli radovat z gólu. Úvodní branku vstřelil Sladký, ale domácí se nevzdávali a ve vlastním oslabení vyrovnal Martin Novák.
Další přesilovku si pro změnu zahrála Lvíčata, která se tlačila před sparťanskou bránu a to se jim málem stalo osudným, neboť hostující Borovský ujel ústeckým obráncům, ale naštěstí pro domácí nezakončil úspěšně. Na konci první třetiny si Ústečáci zahráli další přesilovku, ale Sparťané je do vážnější akce už nepustili.

V úvodu druhé třetiny tým domácích dokázal využít početní převahy a po odehraných 39 vteřinách se do branky Novotného krásně trefil David Mizera, jemuž asistovali Procházka s Hanzlem.
Domácí tedy rázem vedli, i když jen o jeden jediný gól. Ústečané ale ztráceli sílu a poměr sil se na ledové ploše vyrovnal. Lvíčci se dostali do velkého presu. Ve 24.minutě ale Sparťané započali svoji kulometnou palbu. Kotouč byl v brance domácího Dědka jako doma. Domácí se nestačili ještě vzpamatovat z vyrovnávacího gólu hostujícího útočníka Škalouda, když jim po 14 vteřinách přistál v pořadí již třetí gól Sparťanů v brance. Zaslouži se o něj pražský Morkes.
Koncentrace Lvíčat byla tímto gólem silně nabourána, ale pořád tu existovala naděje, že se domácí zvednou a ukážou Pražanům, kdo je doma pánem. Ale nestalo se tak. Veškeré úsilí bylo zmařeno další vstřelenou brankou hostujícího týmu, o níž se postaral Tomáš Hájek, a zvyšoval tak na 4:2.
Uběhlo pouze 11 sekund a Jan Slaba udělil domácím pátý gól. Domácí prohrávali už o tři branky. Lvíčata byla po této minutě pekla naprosto otřesena. Sparťané se ještě několikrát dostali do několika nadějných situací, ale díky nepřesnostem v zakončení se jim nepodařilo svůj náskok prozatím zvýšit.
Ve 29. minutě se blýskl svojí sólovou akcí Martin Novák, který jel sám na Novotného, ale v patách mu byli pražští obránci. Novák i přesto stihl vystřelit, avšak betony Novotného byly na správném místě. Tři sekundy před koncem třetiny využili hosté přesilové hry a zasadili tak do ústecké branky šestý gól díky Borovskému. Lvíčatům nepomohla ani výměna brankáře, kdy Dědka vystřídal Rudolf Tichý. Ten měl vnést do hokejových dušiček klid a pohodu, ale nepodařilo se mu to.

Vyrovnaná hra. Tak by se dal popsat začátek třetí třetiny. Nadějné akce se střídaly na obou stranách, jak na straně domácích, tak na straně hostí. Žádné z obou družstev nemělo navrch. Ale zlom musel nastat. Hokejové štěstí se bohužel pro domácí usmálo na hostující tým z Prahy. Velkou zásluhou Petra Vošmika zvyšovala Sparta svůj náskok. Světelná tabule ukazovala stav 2:7. Hra se přiostřovala. Touha domácích alespoň snížit byla znát. Ale únava hráčů jim nedovolila své touhy realizovat. Z jejich únavy plynuly nemalé chybičky, které je mohli stát další gól. V závěru třetiny se zmohl ústecký útočník Regner na poslední vážnou akci tohoto utkání, kdy jeho střela zahýbala konstrukcí Novotného branky. Posledních pár sekund utkání měl ve svých rukách hostující tým. Ten si v klídku pohlídal své konto a se zazněním závěrečné sirény mohl slavit svůj triumf, který si jistě zasloužil, neboť svým hráčským nasazením a přesvědčením dalece předčil tým Lvů.