LIT - SPA 2:4 - Starší dorost přejel tápající Litvínov a je stále první

7., sobota 26. 9. 2015
Litvínov - Sparta LIT - SPA
Litvínov: Havlík Š. (Kožnar) – Macháč, Havlík M., Havlík D., Kučera, Urbánek, Hipius, Cikánek – Klika, Ineman, Vopat, Vébr, Drašar, Myšák, Vaněk, Helt, Leitner, Pavlíček, Bečvář.
Sparta: Hoffmann (Wolf) – Simotics, Janda, Procházka, Eliáš, Jeřábek, Horský, Vandas, Sedliský – Šrámek, Švarc, Šišolák, Šmerha, Chlouba, Safin, Komárek, Schwamberger, Maršoun, Kropáček, Dubský, Wojnar.
Branky a nahrávky: 37. Cikánek (Vaněk, Vopat), 55. Bečvář (Drašár) – 18. Safin (Schwamberger), 21. Wojnar (Chlouba, Komárek), 38. Kropáček (Šrámek), 44. Dubský (Schwamberger). Rozhodčí: Orlický - Votrubec, Ševic. Vyloučení: 8:5. Využití: 0:1. Diváci: 56. Střely na branku: 29:27 (10:10, 7:9, 12:8). Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4. 2:4.
„I když jsme tu dnes vyhráli, tak s výkonem hráčů nejsem vůbec spokojen,“ přiznal po utkání staršího dorostu na ledě Litvínova trenér Sparty Richard Žemlička. Sparťané sice vyhráli nad týmem ze dna tabulky, který má po sedmi utkáních na svém kontě pouze bod, 4:2, ale Žemlička viděl rezervy v herním systému jeho svěřenců. „Hráči hráli úplně něco jiného, než jsme po nich požadovali,“ říká. Přesto je Sparta s 18 body na 1. místě NOEN Extraligy - skupina Západ.

První třetina se hrála v rychlém tempu. Více ze hry měli Sparťané, ovšem ani Litvínovští se nechtěli nechat zahanbit, a také si vytvořili pár kloudných příležitostí. Diváci na stadionu museli čekat na první branku utkání až do samého závěru třetiny. Sparťan Schwamberger našlápl ve středním pásmu a parádně se skrz obranu Litvínova prodral až za Šimona Havlíka. Poté zpoza brány uvolnil žabkou Ostapa Safina, který už po parádní akci svého spoluhráče neměl problém poprvé rozvlnit síť za Havlíkem.

Druhá třetina se také hrála nahoru dolu, jenom s tím rozdílem, že padli branku, a to na obou stranách. Čtyřiadvacet vteřin po úvodním buly třetiny se podruhé prosadili Pražané, a to když se po střele Chlouby před Havlíkem zorientoval Jakub Wojnar a poslal kotouč za záda bezmocného gólmana Litvínova.

Třetí branka, první do sítě Hoffmann, padla až v sedmatřicáté minutě. Kryštof Vaněk přenechal kotouč na útočné modré Romanu Cikánkovi, který ranou od modré čáry překvapil nejen všechny hráče na ledě, ale především brankáře Sparty, který musel poprvé v utkání kapitulovat. Domácí se ze snížení neradovali příliš dlouho. O dvaasedmdesát vteřin později se prosadil Vojtěch Kropáček, jehož střela naneštěstí pro domácí propadla Havlíkovi až za brankovou čáru a bylo to opět o dvě branky.

Vstup do třetí třetiny si znova povedl lépe Spartě. Čtyři minuty po začátku třetiny se prosadil Martin Dubský, jenž po několika přihrávkách svých spoluhráčů měl odkrytou bránu, kterou bezpochyby trefil. Pět minut před koncem utkání ještě domácí upravili skóre na konečných 2:4. Jan Bečvář dokázal z bezprostřední blízkosti propálit Antonína Hoffmanna, čímž uzavřel účet dnešního utkání.

Radek Mrázek (HC Litvínov): I přes to, že jsme dnes prohráli, tak musím kluky jednoznačně pochválit. Byl to pro nás prozatím nejlepší zápas, který jsme v soutěži odehráli. Výsledek utkání rozhodla podle mého názoru kvalita kádru, kterou Sparta určitě má. Hráli na čtyři pětky a bylo jim úplně jedno, kdo byl na ledě. Kluci bojovali a po většinu času dodržovali to, co jsme po nich od začátku chtěli.

Richard Žemlička (HC Sparta Praha): Začnu tím, že i když jsme tu dnes vyhráli, tak nejsem s výkonem hráčů vůbec spokojen. Hráči hráli úplně něco jiného, než jsme po nich požadovali. Samozřejmě, tři body jsou pro nás vynikající, ale myslím, že jsme si dnes vyhrát nezasloužili.