33., neděle 21. 12. 2008
Sparta - Slavia SPA - SLA
Sparta: Bílek ( 42. Sedláček ), Sobotka, Skřivánek, Žovinec, Muller, Veselý, Vítek, Doležal, Hudec, Kniazev, Rybalkin, Brzobohatý, Volek, Rubeš, Dvořáček, Teubner, Merta
Slavia: Mouček - Dlouhý, Šteiner, Jeník, Hruška, Rittig, Nedomlel, Semrád, Novák, Tůma, Muller, Hertl, Cikánek, Chlapík, Kotyra, Tomek, Veber, Jaškin, Moravec, Kadlec, Hellar
Branky a nahrávky: 1. Kniazev (Muller), 10. Kniazev (Dvořáček), 53. Muller (Vítek), 57. Vítek (Veselý) - 22. Chlapík (Tůma), 25. Jaškin (Nedomlel), 39. Hertl, 45. Chlapík (Kadlec), 59. Jaškin (Mouček). Rozhodčí: Horák - Kareš, Svoboda. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 62.
Dorostenci Sparty hostili ve 3. kole pražském derby Slavii. Nakonec svému soupeři podlehli nejtěsnějším poměrem 4:5, když porážku neodvrátila ani šarvátka před koncem utkání. V závěru zápasu Holešovičtí zapnuli, ale Slavie si výhru nakonec pohlídala a odvezla si z TESLA ARENY tři body. Další zápasy se bodou hrát až v příštím kalendářním roce.

Hned v první minutě se domácí hokejisté dostali do vedení díky Valerimu Kniazivovi, který krásným blafákem obelhal brankáře Václava Moučku. Díky rychlému gólu se dostala do čela hry Sparta. Po pár minutách si domáci vytvořili z přesilové hry gólový šanci a znovu ruský hráč Valeri Kniazev vymetl pavučinu v pravém růžku, stav byl 2:0. Slávisté se snažili snížit vedení, několik krásných akcí musel vychytat domácí gólman Bílek, který může být pyšný na svůj výkon. Ve 14. minutě Sparťanský kapitán Tomáš Rubeš krásným průnikem na polovině soupeře ohrozil brankáře Moučku, kterého zachránila pravá tyč. 17. minuta byla pro Slavii pohromou, z přesilové hry se vyklubalo bránění. Sparta krásně zatlačila soupeře držením puku a přesnými přihrávkami v útočné třetině. Akci zakončil do lapačky brankáře Teubner.

Druhou část zápasu zahájili slávisté náporem a zlepšeným pohybem na ledě. Domácí obránci si ve 22. minutě nepohlídali návrat vyloučeného slávisty a po špatné rozehrávce se řítili tři hráči Slavie na jediného obránce Dana Sobotku. Celou akci zakončil přesnou střelou Adam Chlapík - 1:1. Tlak hostů pokračoval a o 3 minuty později se opět vlnila síť za gólmanem Bílkem, kterého překonal Dmitrij Jaškin a vyrovnal tak na 2:2. Ani to ale neměl být konec špatné druhé třetiny sparťanů. Dvě minuty před druhou sirénou totiž poslal Slavii do vedení krásným blafákemTomáš Hertl.

Sparta, která vystřídala brankáře Pavla Bílka za čerstvého Vojtěcha Sedláčka, který hned v úvodu čelil velkému náporu hostů. Slavia vstoupila do závěrečné dvacetiminutovky s odvahou zvýšit vedení. To se jim povedlo ve 44. minutě, kdy se po Hruškově přihrávce prosadil od modré čáry Adam Chlapík. Hráči Sparty však nic nevzdávali. V 53. minutě sparťanksý mladík Dominik Müller krásnou kličkou překonal brankáře Moučku – 3:4. Celý zápas byl vyhrocený a nebylo divu, že se hráči pustili do hromadné potyčky. V 54. minutě se do ní zapojilo pět hráčů. Ze strany Sparty dva a za Slavii tři. Sparťané však neztráceli naději a v 57. minutě skórovali, hlavním hrdinou byl Radek Vítek, který proměnil ideální nahrávku od Veselého. Skóre tak bylo těsně před koncem utkání 4:4. Jenže v 59. minutě ujel po přihrávce od gólmana domácí obraně Dmitrij Jaškin a hezkou kličkou vrátil Slavii vedení. Na tom už nic nezměnila ani hra Sparty bez brankáře, a tak dorostenci Sparty doma prohráli 4:5.