SD: Sparta Chomutov nezdolala a vrací se bez bodu

10., pátek 1. 10. 2010
Chomutov - Sparta CHM - SPA
Chomutov: Brabec ( Hamal) - Souček, Tverďák, Havel, Pištora, Sakaev, Drobný, Hlava D., Neuman, Huňady, Novák L., Lehnert, Mazánek, Novák J,. Bauer, Navrátil, Fronk, Šaržík, Hradil, Hejcman, Hlava N.
Sparta: Neužil ( od 8. minuty Bílek)- Muller, Bodnár, Skřivánek, Bílek D., Kliment, Březina, Brzobohatý, Doležal, Hudec, Volek, Brém, Matějček, Presheva, Procházka, Simon
Branky a nahrávky:1. Novák L. (Novák J.), 4. Mazánek (Lehnert), 8. Novák J., 22. Bauer, 25. Bauer (Mazánek), 51. Navrátil (Šaržík) - 10. Brzobohatý (Doležel), 16. Procházka (Volek), 32. Procházka (Muller, Volek), 59. Brzobohatý (Skřivánek) . Rozhodčí: . Vyloučení:7:6 . Využití: 1:1. Průběh utkání:1:0, 2:0, 3:0, 3:1, 3:2, 4:2, 5:2, 5:3. 6:3, 6:4 .
C H O M U T O V - Starší dorostenci nenapodobili svůj bodový úspěch z derby a na severu Čech prohráli s Chomutovem 4:6. Utkání rozhodl hlavně špatný vstup do utkání, když domácí vedli již v 8. minutě o tři branky. Za Spartu si dvě branky připsal Patrick Brzobohatý a spolu s ním Martin Procházka. Další utkání čeká sparťanské dorostence zítra a jejich hostitelem budou karlovarští hokejisté.

Od šesté odpolední se na chomutovském stadiónu uskutečnilo utkání extraligového staršího dorostu. Oba týmy nastoupily ve skvělé formě.

Od první minuty se bylo na co dívat. Jen ale přece je vždy někdo, kdo udává po dobu celé třetiny tempo utkání. Nyní to byli Krušnohorci, kdo udával rytmus. Jejich snažení bylo vidět i na střelbě, kdy se v první minutě jasně a přesně trefil Lukáš Novák. Jeho následovníkem byl také jeden z chomutovských nadějí, konkrétně Jan Mazánek ve čtvrté minutě. Sparta měla po těchto dvou gólech patrně trošku zmatek, což ovšem nechalo trenéra Gefferta klidným a Jakub Neužil zůstal v brance Sparty. Až po třetím gólu, který za záda Neužila vyslal Jakub Novák, pražský trenér změnil brankáře. Do branky nastoupil Pavel Bílek. Po této změně našla Sparta ztracený dech a dala o sobě poprvé vědět. V desáté minutě se šťastně a přesně trefil Patrick Brzobohatý. V jeho šlépějích se vydal o pár minut později Martin Procházka, který tak snížil na jednobrankový rozdíl. Do kabin se po první dvacetiminutovce šlo za stavu 3:2.

Ve druhé části se oba týmy trošku kočkovaly. Kromě pár dvouminutových trestů na obou stranách přišly také branky. Ve 22. minutě opět na dvoubrankový rozdíl odskočil Chomutov. Sparta tuto skutečnost přijmout nechtěla, což bylo znát na její zarputilosti, jelikož se rvala o puk víc a víc. Její snažení nebylo ale natolik silné, aby se podařilo vstřelit branku. Za to Chomutov se znovu blýskl a již pátou branku vstřelil Petr Bauer. Sparta si po těchto gólových dárečcích uvědomila, že by měla opravdu více bruslit a hlavně střílet. Snaha byla veliká, domácího gólmana zkoušela na každém odrazu, ale Brabec předvedl, že je na svém místě a několikrát Pražany perfektně vychytal. Bohužel, i on je pouze člověk a ve 32. minutě na okamžik pochybil. V tu chvíli byla u puku také Sparta, situace využila a snížila tak alespoň na 5:3. Autorem branky byl znovu Martin Procházka. Za stejného stavu se šlo i do šaten po 40ti minutách hry.

Třetí třetina byla odbojovaná, ale sil postupně ubývalo. Oba týmy odevzdávali maximum, čímž přidali na úrovni utkání. Chomutov se ještě postavil a na konto si připsal šestý gól z hole Navrátila. Sparta se snažila, seč to jen šlo, a těsně před koncem se na ní štěstí usmálo. Puk vyskočil domácímu brankáři z lapačky a Patrick Brzobohatý dílo dokonal. Poté všem přítomným zatrnulo, když jeden z hráčů Sparty velmi tvrdě atakoval hráče domácích, který musel opustit led s cizí pomocí, jelikož byl velmi těžce otřesen. Nic dalšího se neudálo a všechny body zůstávají v Chomutově.