SLA - SPA 7:3 - Derby rozhodl domácí Klapka

19., čtvrtek 16. 11. 2017
Slavia - Sparta SLA - SPA
Slavia: Málek – Fiala, Mareček, Štibingr, Zderadička, Macek, Antoš, Srdínko, Holý – Kižlin, Všetečka, Havrda, Křenek, Hradil, Hasil, Vlček, Turek, Vaniš, Petrák, A. Klapka.
Sparta: Mičán – Bureš, Najman, Tůma, Havlín, Prchal, Vorobjev, Pika, Lis, T. Klapka – Prymula, Pšenička, Kasanda, Dani, Obadal, Flídr, Smola, Čech, Vitouch.
Branky a nahrávky: 2. A. Klapka (Antoš, Zderadička), 17. Turek (Srdínko, Křenek), 36. Turek (Křenek), 46. A. Klapka (Havrda, Všetečka), 48. A. Klapka (Zderadička), 52. A. Klapka, 56. A. Klapka (Havrda) – 7. Bureš (Pšenička, Havlín), 28. Havlín (Klapka, Vitouch), 51. Dani (Čech, Prchal). Rozhodčí: Nepomucký – Zháňal, Vodák. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 41. Střely na branku: 32:37. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 5:2, 5:3, 7:3.
Starší dorostenci Sparty se už se zajištěným postupem představili ve čtvrtečním derby na ledě Slavie, se kterou dlouho drželi krok. Ve třetí třetině si ovšem domácí útočník Adam Klapka otevřel svou střelnici, završil svůj gólový účet na pět branek a zastínil tak svého sparťanského bratrance Tomáše, který musel s celým týmem skousnout vysokou porážku 3:7. zamířili ve čtvrteční na led Slavie, se kterou v derby dlouho drželi krok.

Už tak zvláštní duel mezi oběma úhlavními rivaly okořenil souboj bratranců Klapkových, kteří nastupují na obou stranách. Až tak časný zásah jednoho z nich ale nečekal asi nikdo. Běžela teprve druhá minuta, když Adam Klapka spíše nazdařbůh vystřelil od modré a jeho střelu tečoval jeden z bránících hráčů tak dokonale, že puk přeletěl překvapeného Mičána a skončil až v síti.

Spartu inkasovaná branka poněkud zaskočila, postupně ale vyrovnala vysoké tempo hry a v sedmé minutě byla při přesilové hře odměněna gólem Jana Bureše. Ač byla rychlost hry na velmi nadprůměrné úrovni, žádný ze soků si nevytvořil výraznější příležitost. Téměř deset minut trvající styl hry přerušil nejprve Prymula, který však tváří v tvář Málkovi neuspěl, na druhou stranu útočící Štěpán Turek už Mičána i s trochou toho štěstíčka Mičána překonal a poslal sešívané do vedení.

Do druhé části vstoupili Holešovičtí aktivněji a jejich snaha o vyrovnání se záhy setkala s úspěchem. Nahození Tomáše Klapky dorazil za záda domácího brankáře Ondřej Havlín a podruhé vyrovnal stav zápasu. Tempo sparťanů však se vstřelenou brankou trochu opadlo a sešívaní se znovu začali cpát do střelby, což vyústilo nejprve v tutovku Vlčka, kterou ještě domácí útočník neproměnil. Totéž však neplatilo o prakticky totožné situaci pár minut před sirénou, kdy přečíslení dvou na jednoho i s notnou dávkou paní štěstěny využil Štěpán Turek. Znovu se tak na konci třetiny mohli radovat hokejisté s hvězdou na hrudi.

Slavia vstupovala do třetího dějství s těsným náskokem, ale to nikdo netušil, že domácí útočník Adam Klapka chystá one-man show. Nejprve přihlížel tutovce Hradila, který sám na středu nezamířil přesně, následně ale backhandem přehodil Mičána a zvýšil na rozdíl dvou branek. O necelé tři minuty později už domácí číslo 24 slavilo hattrick! Během dvaceti vteřin uháněl Adam Klapka dvakrát sám na gólmana a na druhý pokus jej překonal.

Sparta se ale nevzdala a malou naději jí dal Miroslav Dani, který taktéž z úniku prostřelil Málka. Drama ovšem odmítl opět Adam Klapka, jenž při přečíslení hledal ještě spoluhráče Všetečku, ale přihrávku si srazil do vlastní sítě obránce Sparty. O tom, že měl Adam Klapka svůj den svědčí i jeho pátá branka, když parádní dělovkou z hranice kruhu zvýšil za pomocí břevna na konečných 7:3.

Josef Beránek (HC Slavia Praha): Velmi vyrovnaný a kvalitní zápas, a to i přesto, že už oba týmy měly zajištěný postup. Šlo hlavně o to, kdo vstřelí více branek, naštěstí jsme dnes měli střeleckou formu a díky tomu jsme ti šťastnější byli my, za což jsme samozřejmě rádi. I pro hráče to musel být kvalitní zápas, který je může posunout zase o něco dál.