SPA - LIT 4:2 - Další body pro dorostence!

6., sobota 18. 9. 2010
Sparta - Litvínov SPA - LIT
Sparta: Neužil – Březina, Bodnár (A), Bílek, Kliment, Müller (C) – Hudec, Hampl, Matějček – Brzobohatý, Doležal, Simon – Brém, Procházka, Slavíček – Presheva, Hemr.
Litvínov: Horák – Svoboda, Strejček, Cvrk, Kasal, Kokeš – Procházka, Zdeněk, Písařík – Mical, Malík, Válek – Malec, Řehulka, Musil – Kuriljak.
Branky a nahrávky: 24. Matějček (Hampl, Hudec), 29. Hudec, 37. Hampl (Matějček), 48 Hemr (Presheva) – 40. Mical (Kokeš), 59. Řehulka (Musil). Vyloučení: 6:6 Litvínov navíc 10.minutový os. trest . Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.
P r a h a - Sobotní odpoledne patřilo v Malé hale Holešovicích především staršímu dorostu Sparty. Od první minuty zasypávali domácí hráči litvínovskou branku mnoha nebezpečnými střelami. Z nespočtu šancí se nakonec ujaly čtyři, a tak Sparta vcelku s klidem získává plné tři body.

Sparťanští dorostenci působili už od samého začátku velmi sebevědomě. Během první pětiminutovky si připravili čtyři gólové akce, z nichž ke vší smůle ani jedna brankou neskončila. Litvínovští hokejisté se dostali na delší dobu do útočného pásma Sparty až v šesté minutě, kdy také poprvé vypálili na gólmana Neužila. To bylo však ze strany hostů vše. O minutu později si vzal puk ve vlastní třetině Zdeněk Doležal a prokličkoval se přes celé kluziště až k litvínovské bráně, na jejíž konstrukci také skončil puk. Domácí hráli v první části velmi disciplinovaně a téměř bez chyb. I přes všechno útočné snažení však puk do litvínovské klece nedostali. V deváté minutě se dopustil hostující Písařík velmi nevybíravého zákroku u mantinelu. Zatímco po tomto tvrdém střetu putoval hostující hráč na trestnou lavici, pro domácího útočníka Procházku, který se ještě dlouho zvedal z ledu, zápas pro nepříjemné zranění skončil. Nicméně ani následná přesilová hra, ani druhá polovina první třetiny branku nepřinesla.

Ze začátku druhého dějství byl k vidění stejný obrázek hry, jako v třetině předešlé. Sparta usilovně útočila, ale střelci tápali v koncovce. Litvínovští pouze kmitali bruslemi v obranném pásmu a vyhazovali puky na zakázané uvolnění. Střeleckou smůlu domácí dorostenci prolomili ve 24.minutě. Po několika střelách se puk dostal k Martinu Matějčkovi, který z úhlu prostřelil zmateného brankáře litvínovské Benziny. O pět minut později ujel po křídle rychlík Denis Hudec, metr za modrou čarou napřáhnul a jeho dělová střela prosvištěla mezi betony padajícího gólmana Horáka. Z úst trenéra Gefferta se ozývaly věty typu: „Stačí vystřelit!“. Třetí gól Sparty přidal ve 37.minutě z druhé vlny najíždějící Ondřej Hampl. Přesnou střelou k tyči svatyně gólmana Horáka byl zápas prakticky rozhodnutý. Ještě do konce prostřední třetiny se podařilo litvínovskému Martinu Micalovi snížit na 1:3.

Závěrečnou dvacetiminutovku Sparta chtěla odehrát v co nejlepším světle. Kromě tří proměněných situací z předchozí třetiny však byl vidět znovu nespočet spálených gólovek. Asi za největšího „paliče šancí“ by se v tomto utkání dal označit Zdeněk Doležal. Litvínovský brankář mu všechny gólové šance bez problémů vychytal. To ovšem Doležala příliš mrzet nemuselo, protože ve 47.minutě pojistil tříbodovou výhru gólem na 4:1 útočník Jan Hemr. V závěru utkání korigoval skóre na konečných 4:2 hostující Josef Řehulka. Sparta hrála celý zápas velmi ofenzivně a hostům toho příliš nedovolila. Po právu tak získává tři body.

Petr Nekvinda (HC Litvínov): Včera jsme odehráli velmi náročný zápas se Slavií, což se nejspíš podepsalo i na našem dnešním výkonu. Sparta je opravdu těžkým soupeřem, ale přesto jsme podle mého názoru odehráli dobrou první třetinu. Sparta byla ve všem o krůček napřed, ve druhé třetině prakticky rozhodla zápas. Zaslouženě vyhrála.
Pavel Geffert (HC Sparta Praha): Můžu říct, že na dnešním zápase mě těší jen ty tři body. Udivuje mě, kolik šancí musíme spálit, než vstřelíme gól. Místo toho, abychom dali deset gólů, tak jsme skončili v uvozovkách jen u čtyř. Jestli bych někoho vyzdvihnul? Nechci být nějak konkrétní, ale za všechny zápasy, které jsme letos odehráli, předvedl Ondra Hampl vždy úctyhodný výkon. Celý útok okolo něj hrál dobře.