SPA - PLZ 1:3 - Němečkův první gól nestačil

14., úterý 24. 11. 2020
Sparta - Plzeň SPA - PLZ
Sparta: Machovský – Piskáček (A), Košťálek, Němeček, M. Jandus, Tomáš Dvořák, Mikliš, Poizl – Rousek, Horák, Řepík (C) – Sobotka, Pech (A), Tomášek – Buchtele, Sukeľ, Kudrna – Zikmund, Vitouch, Forman.
Plzeň: Frodl – L. Kaňák, Čerešňák, Budík, Stříteský, Kvasnička, Vráblík, Houdek – Suchý, Mertl (A), Gulaš (C) – P. Musil, Kracík, Pour – Straka (A), Kodýtek, Eberle – Kantner, Stach, Rob.
Branky a nahrávky: 8. Němeček – 13. Suchý (Gulaš, Čerešňák), 30. Suchý (Gulaš), 33. P. Musil (Gulaš, Čerešňák). Rozhodčí: Jeřábek, Vrba – Hynek, Votrubec. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: Hráno bez diváků. Střely na branku: 32:22. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3. Nejlepší hráči utkání: David Němeček - Filip Suchý.
Úterní dohrávka 14. kola Tipsport extraligy proti Plzni našemu mužstvu nevyšlo. Svěřenci Miloslava Hořavy a Josefa Jandače doplatili na neproměněné šance a nevyužité přesilovky, kvůli kterým podlehla Plzni 1:3. O jediný sparťanský gól se postaral obránce David Němeček, pro kterého se jednalo o první extraligovou trefu v našem dresu.

Aktivní vstup do utkání přinesl střelecké pokusy na obou stranách, přičemž se z prvního gólu radovala Plzeň. Euforie z úvodu sedmé minuty však byla marná. Milan Gulaš sice při svém úniku po pravé straně počkal na najíždějícího Matyáše Kantnera, ale jeho střelu do odkryté klece zastavil Matěj Machovský pomocí své hole na brankové čáře! Vysoké tempo zápasu pokračovalo i nadále.

David Němeček se prodral až před Dominika Frodla, kterému nepřehodil levý beton. Vzápětí hostující gólman vychytal šanci Romana Horáka, po níž následovalo vyloučení našeho týmu a první regulérní gól. Filip Suchý v přesilovce využil pobídku Milana Gulaše, když trefou z kruhu do odkryté klece otevřel skóre. Následně mělo další šance i naše mužstvo, jenže Michal Řepík odkrytou branku minul a velkou šanci Andreje Kudrny lapil plzeňský brankář.

V úvodní polovině druhého dějství byla živějším týmem Plzeň, nabídnutou přesilovku ale využít nedokázala. Sparta následně přidala a vyrovnala. Dělovka Michala Řepíka proletěla jen nad brankou, ale vzápětí se odrazila k Davidu Němečkovi, který z rohu usměrnil puk do odkryté plzeňské sítě. Indiáni na první sparťanskou trefu rychle odpověděli úspěšnou střelou tahem v podání Filipa Suchého.

Náš tým mohl bleskově odpovědět. Trio střelců Jan Košťálek, Vladimír Sobotka a Jan Buchtele plzeňského brankáře nepřekonalo, navíc první jmenovaný fauloval. Na trestné lavici však seděl jen deset vteřin, než Pavel Musil střelou na přední tyčku nachytal Matěje Machovského. V dalších minutách dostali sparťané klasickou i čtyřminutovou přesilovku, kolem Dominika Frodla svištěl jeden puk za druhým, v síti bohužel neskončil žádný.

Na začátku třetí části mohl v přesilovce udeřit Michal Řepík, jehož rána skončila na Frodlových betonech. Při dalším plzeňském vyloučení neuspěl ani Roman Horák, stav se tak neměnil. Tlak našeho mužstva pokračoval, jenže Zikmundův a Piskáčkův pokus Dominik Frodl vyrazil. I v dalších minutách byla více na puku Sparta, jejíž veškerá ofenzivní snaha končila na pevné defenzivě Západočechů. Ačkoliv domácí ustáli oslabení a zkusili hru bez brankáře, utkání už nezvrátili a připsali si porážku 1:3.

Josef Jandač (HC Sparta Praha): „Věděli jsme, že nás čeká těžký zápas. Plzeň působila po celou dobu utkání kompaktnějším dojmem, měla lepší pohyb a v přechodové fázi do útočného pásma byla rychlejší. Z naší strany chybělo lepší zakončení a samozřejmě proměňování přesilových her, ve kterých naopak soupeř dvakrát udeřil a zápas prakticky otočil na svoji stranu. Musíme zlepšit pár věcí, abychom byli na páteční zápas dobře připravení.“

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): „Odehráli jsme velmi náročné utkání proti kvalitnímu soupeři. Šedesát minut jsme plnili to, co jsme si s hráči řekli v kabině. Kluci hráli výborně především v přesilových hrách, věděli jsme, že Sparta umí dobře bránit. Jsem rád, že jsme odčinili předchozí dvě porážky a vrátili se zpět na vítěznou vlnu. Kluci odvedli parádní výkon.“