SPA – SLA 7:8 – Junioři padli po přestřelce v derby

III/6., sobota 28. 2. 2015
Sparta - Slavia SPA - SLA
Sparta: Langer – Kalina, Vacek, Knobloch, Kadeřávek, Vokurka, Mikliš, Bílek – Augustin, Litera, Černoch, Svoboda, Havel, Györi, Pulkrab, Procházka, Schwamberger, Chlapík, Krudenc, Brejcha
Slavia: Frodl – Novák, Saňa, Havelka, Drahorád, Bureš, Kottek, Knot – Červený, Kasala, Nestrašil, Josefus, Vyskočil, Tejral, Hlinka, Andres, Furch
Branky a nahrávky:6. Györi (Černoch, Vokurka), 7. Augustin (Pulkrab, Krudenc), 11. Procházka (Kalina, Langer), 15. Augustin (Pulkrab), 28. Bílek, 33. Brejcha (Chlapík), 43. Augustin (Knobloch) – 12. Hlinka (Knot, Furch), 15. Furch (Knot), 25. Drahorád (Bureš, Nestrašil), 29. Bureš (Nestrašil), 32. Nestrašil (Drahorád, Vyskočil), 36. Josefus (Novák, Hlinka), 47. Saňa (Novák, Andres), 57. Hlinka. Rozhodčí: Jechoutek – Rybáček, Marek. Vyloučení: 5:7. Využití: 3:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 121. Střely na branku: 37:45. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2, 4:3, 5:3, 5:5, 6:5, 6:6, 7:6, 7:8.
Třetí část v boji o play off vstoupila do své druhé poloviny, a tak junioři na svém ledě přivítali Slavii. Do zápasu vstoupili lépe domácí a dokázali získat během prvních jedenácti minut tříbrankový náskok. Ovšem hosty to nepoložilo, a i když po celý zápas dotahovali skóre, nakonec se z vítězství radovali oni. V 57. minutě nařídil hlavní sudí Jechoutek trestné střílení pro červenobílé, k jehož exekuci se postavil Filip Hlinka, který se nemýlil. Na tuto branku už domácí nedokázali odpovědět, a tak si všechny tři body odvezli hosté. V zápase se blýskl hattrickem sparťan Vojtěch Augustin. Další zápas čeká juniory v sobotu 28. 2. v Tipsport areně od 16:00, kde přivítají lídra skupiny D Plzeň.

V prvních minutách utkání si oba týmy vypracovali dobré šance, které ale gól nepřinesli, přesto diváci dlouho na první branku zápasu nečekali. V 6. minutě v probíhající přesilové hře dostal od Jiřího Černocha přes celou šíři kluziště na útočnou modrou přihrávku Marek Györi, který se tak uvolnil od obránců a sám před brankářem Frodlem nezaváhal a střelou mezi nohy otevřel gólový účet zápasu. To domácí nabudilo, a o necelou minutu později překonali brankáře červenobílých podruhé. Konkrétně Vojtěch Augustin v 7. minutě , který při přečíslení tři na dva dostal zpětnou přihrávku a střelou z mezikruží opět mezi Frodlovi betony dostal puk za jeho záda. Následně v 11. minutě měli domácí další možnost přesilové hry a po střele Martina Procházky z předbrankového prostoru musel Frodl vytahovat puk z branky po třetí.

To už s hosty nevypadalo moc dobře, ale vzdát se rozhodně nechtěli. Na začátku 12. minuty dostal moc prostoru v obraném pásmu domácích slavistický Filip Hlinka a střelou z mezikruží do levého horního rohu Langerovi branky snížil. To červenobílé povzbudilo a v 15. minutě, kdy hráli přesilovou hru, snížili na rozdíl jedné branky, když Aleš Furch dokázal dorazit puk do odkryté branky po střele Knota. Avšak domácím se podařilo rychle odpovědět a ještě v probíhající 15. minutě dostal Vojtěch Augustin dobrou přihrávku zpoza branky a střelou mezi lapačku a tělo překonal Frodla a uzavřel gólový účet první třetiny.

Do druhé části nastoupili lépe hosté a ve 25. minutě se opět dostali na rozdíl jednoho gólu, když Karel Drahorád překvapil Langera tvrdou střelou hned za modrou. Ovšem ve 28. minutě vedli domácí zas o dvě branky, když dokázali využít další přesilovou hru. Patrik Kadeřávek nabil Dominiku Bílkovi na modré, který tvrdou ránou prostřelil Frodla. Ale ani tentokrát se tým, který dal gól, neradoval dlouho a na začátku 30. minuty Josef Bureš zakončil pěknou kombinaci červenobílých a náskok domácích byl opět jednobrankový. Ve 32. minutě se hostů podařilo stíhací jízdu dokončit, když střelu Karla Drahoráda těsně před Langerem tečoval Viktor Nestrašil a bylo srovnáno.

Jenže ve 33. minutě Tomáš Brejcha překonal z blízka Frodla a vrátil tak domácím vedení. Ale i na tuto branku se podařilo hostům brzy odpovědět a v signalizované výhodě ve 36. minutě se hosté doslova natlačili do Langerova brankoviště a měli několik dorážek, které dokázal brankář Sparty vyrazit, ale na tu Petra Josefuse byl krátký.

Na začátku třetí třetiny měli domácí přesilovku, ale po chybě na modré se dostal do samostatného úniku Petr Tejral, kterého pomocí faulu zastavil vracející se Martin Procházka. Rozhodčí neváhal a nařídil trestné střílení, kterého se ujal sám faulovaný, ale Langera nepřekonal. A tak se ve 43. minutě dostali do vedení opět domácí, když si Frodl moc vyjel proti střele Ondřeje Knoblocha. Tvrdou střelu od modré neudržel a do prázdné branky tak mohl puk uklidit Vojtěch Augustin, který tím dokončil hattrick v zápase. Domácí se hnali do útoku a chtěli přidat další branku, ale místo toho přišlo vyrovnání. Hosté hráli ve 47. minutě přesilovou hru a Josef Staňa dostal nabito na modrou a puk z jeho hokejky zastavila až síť.

Zápas se poté trochu uklidnil, jelikož oba týmy věděli, že další inkasovaná branka může být rozhodující. Ta přišla v 57. minutě, kdy hosté vytvořili na domácí tlak, a jeden ze slavistických útočníků mohl uklidit puk do branky, ovšem v pokusu ho zastavila vyhozená hokejka Langera a rozhodčí nařídil trestné střílení. Toho se ujal Filip Hlinka a střelou těsně nad ledem k tyči Langera překonal. Domácí na inkasovanou branku reagovali oddechovým časem a v závěrečných minutách si vytvořili několik dobrých příležitostí, ale brankou neskočila žádná. A tak si všechny tři body odvezli hosté a vrátili tak domácím porážku z prvního kola třetí části.

Darek Stránský (HC Sparta Praha):Pro nás, pro vedení dnes nepochopitelné utkání. Vedli jsme 3:0, vypadalo to relativně v poklidu a bylo to přesně naopak. Dostali jsme dva góly z 3:0 na 3:2 a sice jsme ještě dali rozdílový na 4:2, nicméně i přesto jsme kluky nabádali, že je potřeba hrát jednoduše, zodpovědně dozadu, tak prostě dneska se ten zápas absolutně nevyvedl. Bylo tam spousta chyb a vlastně ještě paradoxně dva nájezdy, z nichž jeden rozhodl o tom, že jsme dneska prohráli. Doufám, že si všichni z hráčů uvědomí, že prostě nelze hrát jenom dopředu, ale je třeba hrát v první řadě zodpovědně dozadu a zlepší se to, protože s takovouhle hrou nemáme šanci na úspěch.

Petr Novák (HC Slavia Praha):Atypický zápas. Myslím, že hodně atypický a hlavně pro trenéry hodně náročný psychicky, protože 8:7 svědčí o výborném útočném pojetí obou týmů, ale o tragické obraně, takže takhle bych to asi zhodnotil. A my jsme byli asi šťastnější, protože Sparta v podstatě vedla celý zápas, my vedli jednou a pak to skončilo, takže jsme rádi.