SPA - VIT 3:6 - Junioři podlehli Vítkovicím

20., sobota 24. 11. 2012
Sparta - Vítkovice SPA - VIT
Sparta: Bílek - Bílek D., Havlena, Březina, Veselý, Doležal, Škop, Müller, Bodnár, Brém, Slavíček, Brzobohatý, Eis, Arnošt, Matějček, Merta, Sekerka, Procházka.
Vítkovice: Svoboda - Bail, Blahuta, Cabák, Česlík, Deutsch, Hawlík, Holý, Hudeček, Illéš, Jonáš, Kilnar, Klok,Král, Němec, Pasker, Richter, Štencel, Tomi, Walker.
Branky a nahrávky: 47. Doležal (Škop, Merta), 54. Březina (Sekerka), 57. Merta (Procházka, Müller) - 7. Němec (Štencel, Walker), 27. Němec (Štencel, Walker), 34. Richter (Walker, Němec), 35. Walker (Richter, Němec), 36. Tomi (Blahuta), 46. Bail (Česlík, Pasker). Rozhodčí: Jebavý, Čech - Svoboda, Špůr. Vyloučení: 5:8, navíc Procházka 10min trest za nesportovní chování. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 41. Střely na branku: 29:51. Průběh utkání: 0:5, 2:5, 2:6, 3:6.
P r a h a - Souboj dvou rivalů, týmů Sparty a Vítkovic, skončilo vítězstvím juniorů z Ostravy. Vítkovičtí rozhodli ve druhé třetině, kterou vyhráli 4:0

Úvodní třetina patřila spíše hostům, kteří měli zpočátku výrazně lepší pohyb a dostávali se snadno do šancí. Bílek se v brance domácích měl co otáčet. Hostům z Ostravy se také podařilo otevřít skóre utkání, to když od modré v přesilovce nahazoval puk na branku Štencel, úspěšnou teč zaznamenal Erik Němec, jenž poslal hosty do vedení.

Holešovičtí se poté zlepšili a vytvořili si také několik příležitostí. Matějček s Procházkou jeli dva na jednoho, prvně jmenovaný vypálil jen do gólmana hostů. V přesilové hře se poté dostal k nebezpečnému zakončení z mezikruží Doležal, branku ale přestřelil. Hosté tak vyhráli první třetinu 1:0.

Prostřední perioda začala hodně kuriózním vyloučením. Konkrétně dostala „dvojku“ hráčská lavice hostů za pozdní příchod na ledovou plochu. Sparťané se sice v přesilovce dostali do tlaku, branku se ale vstřelit nepodařilo. Po několika minutách bez větších šancí ujeli domácí dva na jednoho, Matějček ale po přihrávce Doležala trestuhodně netrefil prázdnou branku. Hostům se poté podařilo v přesilové hře zvýšit na dvoubrankový náskok.

Od modré nahazoval Sýkora, Bílek vyrazil puk jen na hůl Erika Němce, který neměl problém zavěsit do odkryté branky. Domácí se po gólu na 0:2 snažili dostat do tlaku, přitom ale vytvářeli zbytečné chyby. Před gólem na 0:3 podržel domácí tým Bílek, jenž vychytal hostující brejk tří na jednoho. Vítkovicím se ale zvýšit nakonec i tak podařilo, bekhendem dorazil puk za Bílka Tomáš Sýkora. Hosté navíc přidali další branku, v přesilovce se trefil Tomáš Sýkora. Zkázu domácího týmu dokonal gólem při vlastním oslabení Vojtěch Tomi.

Závěrečná perioda se nesla ve vyrovnaném duchu, bylo ale jasné, že vítězem budou hosté. Tuto pravděpodobnost ještě umocnil svou brankou Jan Pasker, který využil nepozornosti obrany a zavěsil. Utkání poté přerušilo zranění jednoho z domácích hráčů, které ovlivnilo i příští dění na ledě. Holešovickým se podařilo snížit, přesilovka 5 na 3 se sice neproměnila, následná 5 na 4 ale ano, puk za záda Svobody tečoval Stanislav Eis. Po této brance domácí opět přidali. A výsledky se dostavily, únik dvou na jednoho zakončil brankou David Merta. Otevřená koncovka utkání nabídla několik přečíslení na obou stranách, hosté měli ale svůj náskok, který je mohl nechávat klidnými. Střetnutí dvou rivalů tak skončilo vítězstvím hostů.

Jiří Zelenka (HC Sparta Praha): Dnes jsme dostali lekci z hokeje, musíme se z té prohry ponaučit. Hráli jsme lehkovážně, takhle se hokej hrát nedá. Podobné výkony se omlouvat nedají.

Jakub Petr (HC Vítkovice Steel): Apelovali jsme na hráče, aby si pohlídali začátek utkání. Víme, že má Sparta velkou sílu v útoku. Ve druhé třetině nás podržel brankář v jedné z velkých šancí domácích. Poté jsme dobře sehráli přesilovky. Výsledek je možná krutý pro Spartu, my jsme za něj samozřejmě rádi. Koncovka asi odpovídá této věkové kategorii, kdy hráči situaci podcení. Jinak ale panuje spokojenost.