SPA - ZLN 4:3 - Junioři čtyřmi brankami otočili zápas se Zlínem

13., sobota 27. 9. 2014
Sparta - Zlín SPA - ZLN
Sparta: Slyusarchuk (Langer) – Kalina, Vacek, Knobloch, Kadeřávek, Vokurka, Bláha, Březina – Augustin, Arnošt (A), Litera, Schwamberger, Svoboda, Havel, Klindera, Györi, Pulkrab, Soumelidis, Lojka, Krudenc (C), Brejcha (A) Trenér: Darek Stránský
Zlín: Čáp (Haloda) – Řezáč, Kužílek, Velčovský, Žabčík, Kobylík, Stuchlík (A), Procházka – Hořanský, Hlaváč (A), Haničinec, Zaremba, Karola, Pavlůsek, Vyoral, Stránský, Galuška, Matula (C), Hladiš, Sedláček Trenér: Radek Pšurný
Branky a nahrávky: 29. Augustin (Krudenc), 37. Augustin (Krudenc, Vacek), 38. Havel (Arnošt), 42. Schwamberger – 15. Matula (Zaremba), 28. Hořanský (Hlaváč), 47. Hlaváč. Rozhodčí: Petr Lacina – Jaromír Bláha, Josef Špůr. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 61. Střely na branku: 41:46. Průběh utkání: 0:1, 0:2, 4:2, 4:3.
Junioři ztráceli v sobotním utkání na ledě pražské Tipsport areny proti Zlínu už dvě branky, ale přesto se jim třemi zásahy ve druhé třetině podařilo otočit skóre. Dvěma góly se na vítězství podílel útočník Vojtěch Augustin. „V první třetině jsme se trošku trápili, ale pak jsme začali hrát více týmově a vítězství jsme si odbojovali,“ nechal se po zápase slyšet křídelník první formace.

V první velké šanci zápasu se ocitl ve třinácté sekundě po příhrávce od Vacka domácí centr první lajny Pulkrab, ale v rodícím se úniku za modrou čarou mu kotouč na poslední chvíli vypíchl jeden ze zlínských obránců. Chvíli na to, se puku zmocnil za bránou Sparty zlínský útočník Haničinec, který se marně snažil zasunout kotouč zezadu k pravé tyčce Slyusarchukovy brány. Ve slibné šanci otevřít skóre se ocitl po Augustinově přihrávce před bránu domácí kapitán Krudenc, ale rána mu vůbec nesedla tak, že ani netrefil bránu.

Útok Zlína podpořil svým dravým výjezdem od pravého mantinelu do středu třetiny Zaremba, nicméně jeho skákavý pokus brankář Sparty ztlumil na hrudi a přerušil hru. O pár vteřin na to v 15. minutě ovšem ten samý hráč našel na středu volného Dominika Matulu, který ujel domácím obráncům a chladnokrevně zamířil nad vyrážečku Slyusarchuka. Vyrovnat mohl těsně před koncem první části Litera, ale z pravého kruhu netrefil ideálně odkrytou bránu.

Ve druhé třetině se Zlínu povedlo zvýšit náskok na dvě branky zásluhou Adama Hořanského, který ve 28. minutě po ledě propáli od pravého mantinelu Slyusarchuka. Následoval obrat Sparty, která se třemi brankami dostala do vedění. U prvních dvou z 29. a 37. minuty byla první formace v čele se střelcem Vojtěchem Augustinem, který nejdříve trefil pravý a potom také levý horní roh branky.

Právě druhá sparťanská branka padla v přesilové hře, kdy byl kontroverzně vyloučen zlínský obránce Žabčík, který se podle rozhodčích, ale k nelibosti trenérů Zlína i některých diváků, dopustil podražení. O třetí zásah domácích se postaral v 38. minutě Jan Havel, jeho střela ze středu levého kruhu propadla Čápovi mezi rukou a tyčkou.

Z kraje třetí třetiny mohl zkompletovat hattrick Augustin, ale od pravého mantinelu vypáli ve slibné pozici mimo. Ve 42. minutě se prosadil sám Daniel Schwamberger, když propálil Čápa mezi betony. Ve 47. minutě se k dorážce dostal zlínský Michal Hlaváč, a snížil tak na 3:4 z pohledu hostů. Další branka již nepadla, takže domácí pokračují ve vítězné sérii a dál vládnou extraligové tabulce.

Darek Stránský (Sparta): Utkání se pro nás nevyvíjelo dobře. Měli jsme dvoubrankové manko, ale ukázala se síla mančaftu, že jsme zápas dokázali otočit. Myslím si, že utkání bylo vyrovnané, ale rozhodla naše produktivita. V závěru jsme měli také štěstí, protože soupeř měl několik dobrých příležitostí.

Radek Pšurný (Zlín): Neproměnili jsme velké množství šancí a po vlastních hrubých chybách jsme dostali góly. Určitě si prohlédneme video, protože z našeho pohledu tam bylo několik sporných zákroků. Ve druhé třetině se hráč Sparty sám přiznal, že zakopl, ale rozhodčí odpískal faul, což byl rozhodující moment zápasu.