22., pondělí 24. 11. 2008
Jihlava - Sparta JIH - SPA
Jihlava: Máj (33. Šťastný Ji.) - Zadražil, Pekárek, Hlaveš, Šidlík, Šťastný Ja. - Brychta, Zídek, Brabec - Přidal, Matějka, Štěpán - Musil J., Mikeš, Pěška - Svobodník
Sparta: Sedláček - Skřivánek, Žovinec, Sobotka, Kolář, Müller, Vítek, Veselý, Dvořák - Volek, Rubeš, Dvořáček - Eis, Merta, Hampl - Doležal, Hudec, Ribalkin - Brzobohatý, Teubner
Branky a nahrávky: 4. Zídek (Přidal), 55. Matějka (Přidal, Šidlík), 56. Šťastný Ja. (Šidlík), 56. Matějka (Brabec)- 12. Volek (Kolář), 15. Volek (Rubeš, Žovinec), 22. Vítek (Doležal), 24. Merta (Hampl), 30. Kolář (Eis), 31. Hudec (Vítek), 33. Dvořáček (Rubeš), 33. Hampl (Merta, Eis), 35. Rubeš (Volek), 38. Doležal (Ribalkin, Dvořáček), 48. Dvořák (Žovinec), 49. Rubeš, 59. Brzobohatý (Vítek, Sobotka). Rozhodčí: Pešina - Kostka, Novák. Vyloučení: 11:13, navíc Musil (JIH) 5 + do konce utkání. Využití: 3:7. V oslabení: 0:2. Diváci: 95.
Jihlavští dorostenci prožili hororový víkend. Po páteční vysoké porážce od Pardubic dostali ještě větší výprask od Sparty. I když se Dukla dostala už ve čtvrté minutě do vedení zásluhou Štěpána Zídka, do konce první třetiny byl stav 1:2. Ve druhé části pak Sparta využila jihlavské nedůslednosti v defenzivě a skóre narostlo až na 1:10. Ve třetí třetině se oba týmy trefily třikrát, za Jihlavu skórovali dvakrát Filip Matějka a Jaroslav Šťastný, a Dukla prohrála 4:13

Domácí hokejisté vstoupili do utkání velmi dobře, využili hned svoji první přesilovku a na začátku 4. minuty se dostali do vedení. Šidlík vystřelil od modré, kotouč se odrazil k Přidalovi a poté od zadního mantinelu před branku, kde jej Štěpán Zídek poslal s přispěním gólmana Sparty do sítě - 1:0

V dalším průběhu třetiny postupně přebírali iniciativu hosté, excelovali zejména v přesilovkách a povedlo se jim skóre otočit. O obě branky se postaral Dominik Volek. Nejprve ve 12. minutě dorazil puk za Máje z bezprostřední blízkosti, o necelé tři minuty později se prosadil z levého kruhu - 1:2.

Druhá dvacetiminutovka byla z jihlavského pohledu hororová, Sparťané nasázeli dezorientované obraně Dukly osm branek. Nastartovali je dvě slepené branky z úvodu, kdy se nejprve trefil v přesilovce Radek Vítek, další gól přidal David Merta - 1:4.

A Pražané postupně náskok navyšovali. V rozmezí tří minut v polovině zápasu se postupně trefili Jakub Kolář, Denis Hudec a David Dvořáček a vyhnali jihlavského brankáře Máje z branky - 1:7.

Ani Šťastný však dlouho s čistým kontem nevydržel a do konce druhé dvacetiminutovky inkasoval hned třikrát. Jihlavská defenziva ho ovšem vůbec nepodržela, Sparťané zakončovali většinou do odkryté branky. Za jeho záda se trefili Ondřej Hampl, Tomáš Rubeš a Zdeněk Doležal - 1:10.

I ve třetí třetině začali Sparťané s navyšováním skóre. Ve 48. minutě přidal další trefu hostů Michal Dvořák, který opět dorážel puk do prázdné jihlavské klece a za další minutu potrestal v oslabení chybu Jaroslava Šťastného Tomáš Rubeš - 1:12.

Pak uspěli hned třikrát také jihlavští hráči. V rozmezí minuty a padesáti sekund se dvakrát trefil Filip Matějka a jednou obránce Jaroslav Šťastný - 4:12. Účet zápasu uzavřeli v početní převaze pět na tři Sparťané, na konečných 4:13 upravil Patrik Brzobohatý.

Richard Žemlička (trenér HC Sparta Praha): „V první třetině to byl velice vyrovnaný zápas, podržel nás gólman, my jsme se potom trošku vzpamatovali a začali hrát. Myslím si, že Jihlava neměla zbylé dvě třetiny už tolik sil a nám to tam padalo. Dlouhou dobu jsme nedali tolik gólů, v posledních zápasech jsme dávali jeden dva góly, tak jsme rádi, že se to zlomilo. Samozřejmě byla tam i troška štěstí, ale s výkonem jsme spokojeni.“

František Zeman (trenér HC Dukla Jihlava): „Na dnešním utkání nelze nalézt něco pozitivního. I když jsme začali dobře, vedli jsme 1:0, pak jsme soupeři nabídli dvě šance k otočení, soupeř se dostal jak se říká do sedla a potom celou dobu jasně dominoval. Naši hráči se dívali na časomíru, ta bohužel v některých fázích stála. Sparta jasně ukázala, že má kvalitní a vyrovnaný kádr, na nás se projevila série tří zapasů venku ve čtyřech dnech, únava byla enormní. Musíme být sebekritičtí, a když jsme kluky pochválili, tentokrát je třeba říct, že nás nepodrželi gólmani. Musíme si to s nimi, i s trenérem gólmanů rozebrat a najít správné řešení. Takhle lacino inkasované góly nemůžeme dostávat. Nezbývá nám ale nic jiného, než hodit tyto dva zápasy za hlavu, kluci dostanou volno a v úterý se musíme začít připravovat na dvě důležitá utkání venku. Nemůžeme si dovolit hazardovat se jménem Dukly a takhle prohrávat.“