16., pátek 22. 10. 2004
Zlín - Sparta ZLN - SPA
Zlín: Murín - M. Hamrlík, Blaťák, Tesařík, R. Hamrlík, Nosek, Galvas, Vosátko, Zubíček - Balaštík, Leška, M. Erat - Barinka, Čajánek, Kováčik - Okál, Kristek, Záhorovský - Mokrejš, M. Čech, Ambruz. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.

Sparta: Bříza - L. Procházka, J. Řezníček, Richter, Schnabel, Pilař, Jan Hanzlík, Dobroň - Ton, Netík, Chabada - Olesz, Kašpařík, Sivek - D. Výborný, P. Nedvěd, Hlaváč - Kratěna, Broš, Dragoun. Trenéři: Lener, Gudas a Jelínek
Branky a nahrávky: 50. M. Erat (Tesařík), 51. Nosek (Barinka, Kristek) - 20. P. Nedvěd (Broš, Hlaváč), 36. Chabada (Kratěna), 62. Pilař. Rozhodčí: Venglář - Lipina. Pospíšil. Vyloučení: 10:9, navíc Pilař (Sparta) 10 min. Využití: 1:3. Diváci: 6830 (vyprodáno).
V 16.kole Tipsport extraligy na sebe narazily celky Zlína a Sparty. Prestižní souboj na vyprodaném zlínském stadioně o první místo v tabulce zvládla lépe Sparta, která vyhrála 3:2 v prodloužení.

Diváci na vyprodaném stadióně ve Zlíně viděli zápas podobný bojům ve vyřazovací části play off. Pražané se do soupeře pustili bez respektu. První větší šanci promarnil Ton, sám před Murínem neuspěl Výborný. Před slovenského gólmana se prodral Hlaváč, ale i tentokrát byl úspěšnější Murín. Hosté odpověděli Ambruzem, který se prokličkoval až před Břízu. Poté hru zbrzdil rozhodčí Venglář řadou vyloučeními, těch bylo v zápase požehnaně. Nejprve pykal Broš, o chvíli později jej doplnil domácí Balaštík. Ve hře čtyř proti čtyřem protáhl brankáře Břízu ostrou ranou Barinka. V následujících početních výhodách se střídaly šance na obou stranách. Murína zaměstnal Ton, chvilkový závar před svatyní Pražanů zlikvidoval Bříza. Hanzlíkovu chybu nepotrestali Leška s Balaštíkem. Dělovku Martina Hamrlíka ukryl v lapačce znovu sparťanský veterán. Na konci první části putoval za katr Ambruz, kterého po deseti sekundách doprovodil M. Hamrlík. Hostům se naskytla výhoda dvou mužů v poli navíc. Po nahrávce Tona mohl skórovat Kratěna, který přestřelil. Při pokusu Tona vykopl včas Murín konstrukci své branky. Ve 20. minutě se již Sparta radovala. Broš nabil najetému Nedvědovi, který pohotovou střelou z první nedal slovenskému brankáři ve službách Zlína žádnou šanci.

Prvních pět minut druhé části mnoho šancí nepřineslo. Ševci si brankové příležitisti nevytvořili ani v přesilové hře při vyloučení Řezníčka. Zpoza branky se probíjel Mokrejš, Bříza zakročil včas. Mezi kruhy dostal přesnou nahrávku Leška, ale ukvapil se a zamířil pouze do náruče gólmana Pražanů. Při vyloučení Sivka vyslal jedovatou střelu M. Hamrlík. Břízu nezmátl ani dvakrát tečovaný puk Kováčikem a Barinkou. V polovině utkání se domácí radovali ze vstřeleného gólu, ovšem rozhodčí jej uznat nemohl pro signalizaci vyloučení Mokrejše. Z kruhů nezamířil přesně Hlaváč. Na Murína uháněl sám Sivek, ale v poslední chvíli jej podtrhl Mokrejš a v krátkém sledu putoval na trestou lavici podruhé. 16. minuta patřila znovu Spartě. Kratěnovu střelu vyrazil Murín pouze před sebe a připravený Chabada zasunul puk do domácí klece podruhé. Střelec druhé branky měl na holi gól třetí, ovšem tentokrát brankář Medvědů zakročil včas.

Sparťané začali třetí část oslabením, které po minutě znásobil nedovolený zákrok Schnábela. Hosté ve třech odolávali nájezdům Zlínských a tak první šanci zmařil až ve hře pěti proti čtyřem Čajánek. Do odkryté branky pálil R. Hamrlík, recept na Břízu nenašel ani ostrostřelec Balaštík. Richterův dobrý pokus ztroskotal na vyrážečce připraveného Murína, naopak střela Výborného uvízla v lapačce. V 50. minutě seděl na trestné lavici Hlaváč, když Tesařík našel přesně Erata. Ten se nerozmýšlel a dělovkou rozvlnil síť za Břízou. Na časomíře uběhlo pouhých 23 vteřin, když Barinka poslal kotouč před Břízu na nikým nehlídaného Noska a ten z bezprostřední blízkosti vyrovnal. V další přesilové hře mohl rozhodnout Erat, avšak trefil pouze tyč. Zaskočená Sparta nic kloudného nevymyslela ani při odpykávání trestu Tesaříka. Rozehrávka hostů často končila na holích soupeře. V závěru neobelstil Břízu v obrovské šanci Čajánek a tak přišlo na řadu prodloužení.

Ernest Bokroš (Zlín): "Musím hráčům poděkovat, za předvedený výkon jim nemám co vytknout. Všechny tři góly jsme dostali v oslabení, dvakrát jsme hráli ve třech. Víc se k tomu vyjadřovat nebudu. Při hře pěti proti pěti jsme hráli vynikající hokej. Jsem rád, že jsme dvěma góly zápas zdramatizovali, ale jinak jsem z utkání zklamaný."

Slavomír Lener (Sparta): "Byl to těžký zápas, který v sobě měl prvky play-off. Do stavu 2:1 jsme hráli aktivně, ale Zlín snížil báječně sehranou přesilovkou a dalším rychlým gólem vyrovnal. Nakonec jsem velmi rád, že si odvážíme dva body."