7., neděle 25. 9. 2005
Pardubice - Sparta PCE - SPA
Pardubice: Lašák - Snopek, Čáslava, A. Novotný, Kántor, Mudroch, Linhart, Havíř, Vágner - Mrázek, Blažek, M. Hlinka - Čaloun, Mikeska, J. Kolář - Tvrdík, Klouda, Koukal - Cetkovský, Rolínek, Lubina
Sparta: Schwarz - Hlavačka, Bolf (41. J. Kasík), Černošek, Jan Hanzlík, Dobroň, Toman - Ton, Marek, Štrba - Zelenka, O. Kratěna, Chabada - Netík, Jakub Šindel, R. Vopat - Dragoun, M. Růžička, Špaňhel
Branky a nahrávky: 6. Mikeska (Mrázek), 14. M. Hlinka, 30. Mrázek (Hlinka, Blažek), 32. Tvrdík (Klouda, Mudroch), 57. J. Kolář (Čaloun) - 14. Hlavačka (Špaňhel), 46. O. Kratěna. Rozhodčí: Husička - Cambal, Unzeitig. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 9211.
Také v Pardubicích předvedla oslabená sparťanská obrana nedůrazný výkon s několika chybami, kterým nedokázal zabránit ani mladý brankář Schwarz. Toho dokázal domácí Moeller dokonale využít a vyhrál 5:2. Za hosty se prosadil pouze obránce Martin Hlavačka a útočník Ondřej Kratěna.

Sparta přijela do Pardubic oslabena o zraněného Kašpaříka, který bude chybět Pražanům zhruba tři týdny. Přesto začali hosté aktivněji, ve druhé minutě si dokonce vynutili přesilovku. V té nebezpečně střílel Štrba a Hlavačka, domácí brankář však byl pozorný. Po skončení přesilovky ještě střílel Netík do Lašákovy hrudi, ale vzápětí udeřilo na druhé straně. Mikeska si narazil s Mrázkem a prvně jmenovaný prostřelil padajícího brankáře hostí Schwarze. Vstřelený gól vlil Moelleru síly do žil, Koukal jen těsně nedosáhl na puk v pozici před brankou Sparty. Na druhé straně Pardubičtí zbrzdili najetého Tona. Dobroňovu chybu v desáté minutě nepotrestal Kolář. I Pardubice si o chvíli později vyzkoušely hru v početní výhodě, byly však bezzubé. Vzruch přinesla až čtrnáctá minuta. Nejprve Mikeska nepřelstil Schwarze, do protiútoku se dostal po Špaňhelově pasu Hlavačka, který nechytatelnou bombou k levé tyči prostřelil Lašáka. Za další půlminutu se skóre opět měnilo. Miroslav Hlinka využil zaváhání hostující obrany, objel i brankáře Schwarze a bez problémů zasunul touš do sítě. Ve zbytku třetiny si zahráli domácí i hosté přesilovku, ale do větší šance se ani jedna strana nedostala. Ve dvacáté minutě ještě Schwarzovu pozornost otestoval od modré čáry bek Linhart.

I do první šance ve druhé třetině se dostali hosté. Kratěna jel se Štrbou na jediného pardubického obránce, ale střílející Štrba už byl moc blízko branky Pardubic. Poté na pilu zatlačily Pardubice, ale Sparta se štěstím tlak přestála, avšak za cenu vyloučení. V oslabení Schwarz řešil jen jednu střelu domácích. Ve dvacáté šesté minutě pak Lašák nejistě rozehrál a Netík jen těsně na jeho rozehrávku nedosáhl. O dvě minuty později pálil nepřesně Ton, na druhé straně si se Schwarzem neporadil ostrostřelec Čaloun. V polovině utkání hrál Moeller přesilovku. V ní třikrát od modré pálil Čáslava, jeho třetí pokus pak dorazil František Mrázek. Ve dvaatřicáté minutě zapracovalo štěstí a nesehranost beků Sparty a bylo to 4:1 pro domácí. Nekrytý Tvrdík, stojící osamocen před brankou hostí nedal Schwarzovi šanci. Sparta se i po inkasovaném gólu snažila útočit, ale nedařilo se jí usadit v útočném pásmu. V šestatřicáté minutě si Sparta vyzkoušela potřetí v zápase přesilovku. Nejprve v ní ale zahrozily Pardubice, konkrétně Čaloun. Poté se však hostům podařilo domácí zatlačit a v obrovských šancích nejprve minuli odkrytou branku Kratěna, Chabada a puk také neprotlačil důrazný Štrba. V samém závěru druhého dějství od modré tvrdě střílel Černošek.

Na začátku třetího dějství střílel z křídla mezi betony Tvrdík, Schwarz je však srazil včas. Při Vopatově vyloučení se dostal sám před ležícího gólmana hostí Koukal, ideální šanci však prováhal. Necelé tři minuty po Vopatovi putoval za katr také obránce Michal Dobroň. Přesilovku načal střelou od modré obránce Kántor. Poté však, stále v oslabení, ujel Ondřej Kratěna a ranou z levého kruhu ke vzdálenější tyči překonal Lašáka. Po brance Sparty na 2:4 však Pardubice dále pokračovaly v tlaku. Mikeska se ocitl dokonce před mladým brankářem Sparty sám. Východočeši si dokonce zahráli krátkou přesilovku 5 na 3, Sparta však v oslabení dobře bránila. V devětačtyřicáté minutě Schwarz bleskurychle vytasil beton proti dorážejícímu Havířovi. Sérii šancí pak měla Sparta, konkrétně Vopat, Kratěna a Marek, na druhé straně hrozil Tvrdík. Necelých pět minut před vypršením řádné hrací doby unikl Rolínek, ale počínal si v brankovišti Sparty příliš důrazně, takže jeho gól nemohl být uznán. V čase 56:23 zazmatkovala poslední posila Holešovických Marek Černošek a jeho chyby využil v pádu střílející Kolář, který upravil na konečných 5:2 pro pardubický Moeller. Samý závěr pohledného utkání pak patřil domácím, kteří mohutně povzbuzováni téměř zaplněnou ČEZ Arenou nepřipustili Spartě jakékoliv myšlenky na zvrat.

Jiří Šejba (Pardubice): Chtěli jsme po hráčích jednoduchou hru. Když to dodržovali, tak jsme se dostávali rychle do útočného pásma a Sparta s tím měla problémy. Pokud takto budeme pokračovat, výsledky by se měly dostavit. Máme ještě problémy s tím, že trošku ztrácíme koncentraci. Petr Sýkora řešil určité závazky k našemu klubu i k Washingtonu, ale teď nebyl zcela fit. Je reálná šance, že by už v úterý mohl naskočit.
Jaromír Šindel (Sparta): My jsme sice se štěstím vyrovnali na 1:1, ale myslím, že Pardubice měly od začátku utkání více síly a byly lepším týmem. Máme velké problémy v obraně, protože nám chybějí Vykoukal, Tabaček a Stehlík. I po zařazení Černoška z Vítkovic ještě souhra vázne.