European Trophy

Sparta v European Trophy

V roce 2010 se Sparta jako jediný český zástupce zúčastnila premiérového ročníku mezinárodního turnaje European Trophy, kde se potkala s celky z Finska, Švédska, Německa a také změřila síly s norskou Valerengou. Turnaje se zúčastnil celkem osmnáct týmů ze všech koutů Evropy a Sparta rozhodně neztratila. K postupu na finálový turnaj do Salcburku jí chybělo málo. Prvním vítězem v historii nově vzkvétajícího podniku se stal nakonec Eisbären Berlín.

Ve druhém ročníku European Trophy 2011 už nebyla Sparta jediným českým zástupcem. Mezinárodního turnaje se zúčastnilo dalších sedm českých klubů - Brno, České Budějovice, Liberec, Kometa, Pardubice, Plzeň a Slavia. Do Holešovic zavítal například Jönkoping, helsinské IFK společně s Jokeritem nebo obhájce prvenství - Eisbären. Své umění předváděl legendární Ville Peltonen či Stefan Ustorf a také mladá vycházející hvězda Suomi Mikael Granlund. Turnaje se tentokrát zúčastnilo čtyřiadvacet týmů a Sparta obsadila páté místo v Severní divizi.

Hokejová rodina European Trophy se rozrostla o dalších osm mužstev a třetí ročník 2012 mohl začít. Sparta našla útočiště v Litoměřicích, kde se po roce utkala s Jönkopingem, porazila Linköping a prohrála s Chomutovem a Vídní. Turnaj ovšem zahájila na půdě soupeřů. Z Bratislavy si odvezla všechny tři body a další dvě vítězství získala ve Skandinávii, kde zdolala KaIpu a Jyväskylä. Její šňůru vítězství přerušilo právě švédské HV71 ve zmiňovaném litoměřickém duelu. Pražané se do Salcburku nedostali a celkovým vítězem se stala Lulea.

V ročníku 2013 se sparťané v průběhu srpna a září v rámci Jižní divize střetli se Slovanem Bratislava, Vienna Capitals, švédskými celky HV71 a Linköpingem, finskými týmy Jyväskylä a KalPa a hned dvakrát s extraligovými Piráty Chomutov. V osmi zápasech si připsali pět vítězství a tři porážky, účast na finálovém turnaji Red Bulls Salute v Berlíně jim tedy se ziskem 14 bodů těsně unikla. Do německé metropole se podívali vítězové jednotlivých divizí, nejlepší tým z druhých míst a domácí Eisbären. Ve finále porazilo Jyväskylä Färjestad 2:1.

Ročník 2013 byl zároveň také ročníkem posledním, poté European Trophy nahradila Champions Hockey League.

Zápasy Sparty v jednotlivých ročnících ET: