Fanoušci

Oficiální FanClub HC Sparta Praha byl založen v roce 1998. Vedení FanClubu mimo jiné organizuje výjezdy fanoušků na venkovní utkání a samotní členové vydatně pomáhají zlepšit atmosféru v Tipsport areně během domácích zápasů.

Během několika let tak na Spartě vznikla skupina fanoušků, kteří ve svém volném čase vymýšlejí nápady na zpívané chorály a popěvky používané během fandění při zápasech. Za podpory klubu fanoušci vyrábějí zajímavé transparenty, a podílejí se tak zvýšení zábavy pro všechny fanoušky v Tipsport areně.

Vedení klubu pravidelně připravuje akce, kde se fanoušci Sparty mohou setkat s hráči A-týmu, pobavit se s nimi nebo dokonce i zasportovat. Kromě tradičních autogramiád se tak fanoušci s hráči potkávají na bowlingových turnajích či vítání a rozlučkách s hokejovou sezonou.

Během play off 2010 se fanoušci Sparty prezentovali největším chorem v historii celé české extraligy. Obří transparent měl rozměry 25 x 30 metrů a rozkládal se přes celou západní tribunu.