Sparta středním školám

Chcete se jít podívat společně se svými spolužáky na jediný extraligový klub v Praze? V tom případě můžete využít speciální akci pro střední školy! Sparta totiž navázala pod záštitou Magistrátu hlavního města Praha na vzájemnou spolupráci s pražskými středními školami. V rámci projektu "Sparta středním školám" navštívilo utkání Tipsport extraligy v sezoně 2016/2017 celkem sedm a půl tisíce studentů středních škol.

Tento projekt se rozběhl již v předminulém ročníku Tipsport extraligy a některé školy se aktivně zúčastnily zápasů a rovněž se již připojily k dlouhodobé celoroční spolupráci mezi hokejovým klubem Sparta Praha a svým ústavem. V rámci této kooperace mohou čerpat při splnění určitých podmínek vstupenky na extraligová utkání a třeba se právě v jejich škole mohou objevit na návštěvě i sparťanští hráči.

Cílem této spolupráce je umožnit studentům a pedagogům sledování atraktivních hokejových zápasů za speciálních podmínek. V ročníku 2016/2017 klub naplánoval dvě utkání v základní části speciálně věnovaná pražským středním školám. Šlo o říjnový duel s Karlovými Vary a únorové střetnutí s Mountfieldem Hradec Králové. Pokud se však jakákoliv střední škola zapojí do dlouhodobého sparťanského programu, může se spolupráce týkat i dalších střetnutí.

Na zmiňovanou dvojici utkání měli studenti, profesoři a pedagogičtí pracovníci vstupenky za speciální cenu 20 Kč za kus. Zúčastněné školy mezi sebou navíc svedly souboj o nejlépe fandící ústav, jehož studenti získali podepsaný dres a dvacet vstupenek na další vybraný zápas Sparty v O2 areně.

Veškeré další informace, podrobnosti a následné hromadné objednávky vstupenek zajišťuje Jiří Wolf, manažer projektu „Sparta středním školám“ na e-mailu wolf@hcsparta.cz.

Střední školy již zapojené do projektu:

• 1. Slovanské gymnázium a jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky
  • Akademické gymnázium Štepánská
  • Akademie tělesné výchovy a sportu Palestra - Vyšší odborná škola, spol. s.r.o.
  • Českoslovanská akademie obchodní Dr. Edvarda Beneše, střední odborná škola, Praha 2, Resslova 8
  • DGAFASAP, z.s.
  • Gymnázium Arabská
  • Gymnázium Na Vítězné pláni, Praha 4
  • Gymnázium Písnická, Praha 4
  • Karlínská obchodní akademie a vyšší odborná škola ekonomická
  • Obchodní akademie Holešovice
  • Obchodní akademie Hovorčovická
  • Smíchovská střední průmyslová škola
  • Střední škola elektrotechniky a strojírenství Jesenická
  • Střední odborná škola civilního letectví
  • Střední odborná škola pro administrativu EU
  • Střední odborná škola stavební a zahradnická
  • Střední odborná škola a střední odborné učiliště Čakovice
  • Střední odborná škola, základní škola a mateřská škola pro sluchově postižené
  • Střední odborné učiliště gastronomie a podnikání
  • Střední odborné učiliště, Ohradní 57
  • Střední průmyslová škola dopravní, a.s.
  • Střední průmyslová škola elektrotechnická
  • Střední průmyslová škola na Proseku
  • Střední průmyslová škola stavební Josefa Gočára
  • Střední průmyslová škola zeměměřičská
  • Vysoká škola tělesné výchovy a sportu Palestra, spol. s.r.o.
  • Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola elektrotechnická Františka Křižíka
  • Vyšší odborná škola a Střední škola slaboproudé elektrotechniky
  • Vyšší policejní škola a Střední policejní škola Ministerstva vnitra v Praze

První utkání pro středoškoláky v sezoně 2017/2018:

Domácí utkání s Pardubicemi v úterý 3. října bylo prvním zápasem věnovaným projektu Sparta středním školám v této sezoně. Na utkání dorazilo podpořit Spartu téměř 1 000 středoškolských studentů z 18 škol, které si mezi sebou zasoutěžily o dres podepsaný hráči A-týmu. Ten si nakonec za své fandění odnesli studenti SPŠ Na Proseku. Středoškoláci se zúčastnili také přestávkové soutěže se společností BILLA.

Petr Bříza na besedě na SOŠ Jarov

V říjnu 2017 navštívil předseda představenstva klubu a majitel Petr Bříza SOŠ Jarov. V rámci besedy se žáci oboru Management ve sportu, tříd 2. MSA a 2. MSB, nejčastěji ptali na zkušenosti v rámci profesionální kariéry v hokeji – na zkušenosti s působením v zahraničních klubech, na fungování a roli brankáře v rámci celého týmu. Došlo i na otázky z managementu hokejového gigantu, jakým je právě HC Sparta, jak probíhá financování celého klubu a jakou roli plní majitel klubu v rámci fungování celého týmu.

VIDEO: Sestřih z domácí prohry se Zlínem

Musíme podávat lepší výkony, burcuje Michálek

VIDEO: Ohlasy s Dvořákem a koučem Nedvědem

SPA - ZLN 1:3 - Bodovou sérii ukončil Zlín