23. 8. 2019 Daniel Ryl

Růžička: Máme na čem stavět, parta je výborná

Přípravný kemp v Německu zatím vychází sparťanským hokejistům herně, ale výsledkově už tolik ne. Svěřenci Uweho Kruppa i ve druhém utkání padli těsně 2:3, když po Ženevě nestačili na HV71. Zkušený útočník VLADIMÍR RŮŽIČKA po třetí porážce v řadě litoval neproměněných šancí, přesto vyzdvihl výkon našeho týmu. „Máme na čem stavět. Od druhé půlky zápasu jsme byli lepším týmem, musíme proměňovat šance a zlepšit začátek zápasu,“ nabádá své mužstvo.

V utkání s HV71 jsme zopakovali dobrý výkon ze zápasu proti Ženevě, přesto na výhru opět nestačil. Jak dnešní duel proti těžkému švédskému soupeři hodnotíš?
Švédové hráli opravdu hodně dobře. V první třetině byli hodně na puku a výborně kombinovali. Trošku nás možná zaskočili. Ono se to ale nezdá, je srpen, pořád jsme v nějakém režimu nabírání kondice, což se možná projevilo. Myslím si, že od druhé půlky zápasu už jsme byli lepší. Škoda, mohli jsme alespoň vyrovnat a rozdat si to v prodloužení kdo s koho, ale myslím si, že nějakých třicet i čtyřicet minut jsme odehráli dobře.

Pozitivní je určitě to, že se i přes vedení soupeřů nevzdáme a vrátíme se do zápasu. Souhlasíš?
Určitě je to lepší, než kdybychom po první třetině prohrávali 0:3 a skončilo to třeba 1:5. Takhle máme na čem stavět, protože ve druhé třetině jsme podle mě hráli dobře. Škoda, že jsme nedali šance, které jsme měli proměnit. Ve třetí třetině už jsme je přehrávali. I když chce člověk pochopitelně vyhrát každý zápas, pořád je to jen příprava. Podle mého hrajeme i přes porážky koukatelný hokej.

Švédskému týmu výborně zachytal osmnáctiletý Hugo Alnefelt, na kterém sis několikrát vylámal zuby i ty. Nebyl si z toho už trošku frustrovaný?
Byl to klasický zápas, kdy může mít člověk osmnáct šancí do prázdné branky, přesto mu tam nepadne nic. Měl jsme asi tři šance do prázdné, jednou mi to chytil, podruhé jsem trefil tyčku, takže je to trošku hořké. Ono je možná lepší, když si to vyberu teď, než pak v ostrých zápasech. Člověk chce vyhrát, dávat góly a trošku to člověka nasere, ale takový je sport. (usmívá se)

Jak se ti zatím spolupracuje s Markem Kvapilem a Michalem Řepíkem?
Výborně! S klukama pořád řešíme, jak být lepší. Oba dva jsou výborní hokejisté, dáváme si to i do šancí, takže uvidíme, jak to půjde dál. Není to ale jen o nás třech, rozumí si celá kabina. Když chceš být úspěšný, musíš mít k sobě dobré spoluhráče a dobrý tým, v němž za sebou všichni stojí. Můj pocit je z této party výborný.

Co tedy zlepšit do nedělního utkání proti Mannheimu, abyste si z Německa dovezli alespoň jedno vítězství?
Musíme vylepšit začátek zápasu, ty máme zatím horší. Když vlezeme do druhé třetiny, už hrajeme lepší hokej. Ne, že bychom každého přehrávali, ale jsme rozehrání a hraje se nám lépe. Musíme tedy lépe zvládnout první dvacetiminutovku, to je základ. 

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Autogramiáda v Premium Outlet Prague Airport

Jaroslav Šíma – krev a srdce Sparty

Zemřel Jaroslav Šíma, člen Klubu legend

Tomáš Dvořák prodloužil kontrakt ve Spartě