12. 9. 2019 Pavel Mádl

Kapitán Řepík: Bylo to jako zápas play off

Navrátilec do Sparty a její nový kapitán Michal Řepík má za sebou úspěšnou premiéru! V úvodním zápasu sezony zaznamenal hned dvě branky a nesl velký podíl na zisku vydřených dvou bodů. Premiérový duel přinesl rovněž vysoké kvantum gólů i šarvátek, kterému přihlíželo v O2 areně celkem 8 632 diváků. Spartě vystřelil v prodloužení bod navíc obránce Jan Košťálek.

Úvodní zápas sezony musel diváky bavit. Jak ho hodnotíš?
Byl to zápas jako v play off, s hodně emocemi. Jsme rádi za dva body, ale mrzí nás, že jsme nezískali všechny tři. Bohužel soupeř dokázal naše vedení rychle srovnat, zbytečně jsme si zápas zkomplikovali.

Přitom jsme po první třetině naopak prohrávali o dva góly, ve druhé části ale tým skóre otočil. Co se dělo v kabině?
V kabině nějaká diskuse proběhla. A pomohlo to! Nastoupili jsme tak, jak jsme si řekli, že chceme hrát. Vyplatilo se a dali jsme čtyři góly. I ve třetí třetiny jsme brzy dali gól, bohužel pak začala tempo zápasu diktovat zase Plzeň. Získávali puky, byli všude první a nám se hra vůbec nedařila.

Vzpomeneš si, jestli si někdy zažil větší bitvu na úvod soutěže?
Myslím, že ne. Na začátku má každý plno sil. Je první kolo a Plzeň je rozjetá z Ligy mistrů, takže to nebylo lehké. Drželi jsme za jeden provaz, nijak jsme se nezalekli. To bylo důležité.

42:55
První utkání nové sezony bylo plné emocí a rozhodčí rozdali celkem 97 trestných minut, navrch měli sparťané.

Ukázala se týmovost Sparty, na kterou trenér poukazoval před sezonou?
Řekli jsme si, že pokud k podobné situaci dojde, musíme držet za jeden provaz. Nebylo by dobré, kdyby nás Plzeň trápila u nás doma. Myslím, že jsme se zápasu zhostili dobře. Nevzdali jsme se.

Jak takový zápas nakopne tým před zápasy s těžkými soupeři, které nás čekají?
Výkon byl dobrý, musíme se ale podívat na chyby, které jsme udělali. Teď jedeme do Liberce, což bude těžký zápas a musíme být připraveni.

Utkání okořenilo i několik bitek. Jedné ses účastnil i ty...
Vyplynuly ze situací na ledě... Když už k ní dojde, nebudeme se bát a nechávat se mlátit.

Pořádnou melu odstartoval i zákrok Houdka zezadu na Marka Kvapila. Bylo to podle tebe příliš přes čáru?
Popravdě, situaci jsem moc neviděl. Slyšel jsem, že šlo o krosček zezadu. Doufám, že disciplinární komise se na to podívá a dá plzeňskému hráči trest.

Bylo těžké udržet chladnou hlavu, neuchylovat se k oplácení a faulům?
Po druhé třetině jsme si říkali, že se nesmíme nechat vyprovokovat. Věděli jsme, že nás budou chtít dostat do oslabení. Bohužel jsme třetí třetinu příliš nezvládli.

Těšit vás může ale souhra tvé útočné trojice, dařilo se vám.
Šlapalo nám to, bohužel víte, jak to dopadlo s Kvápou, nedohrál zápas kvůli zranění.

Jak se ti hrálo s kapitánským céčkem?
Nějak si to nepřipouštím. Samozřejmě je to velká zodpovědnost, ale já se hlavně snažím odvést co nejlepší práci pro Spartu. Věřím, že v tom budu dál pokračovat.

SPA - TRI 2:3p - Bronzová sezona skončila

Kouč juniorů Netík: Těší mě, jak kluci rostli