7. 1. 2020 Dáša Šamanová

Sedláček: Vyhráli jsme díky Košťálkovi

Sparta zvládla první letošní zápas v O2 areně, když porazila Mladou Boleslav 3:2 po samostatných nájezdech. Výrazný podíl měl na vítězství také brankář Jakub Sedláček, který vychytal čtyři z pěti nájezdů Středočechů. „Bylo to velice těžké utkání, dva body si odnášíme díky Košťálkovi,“ chválil gólman svého dvougólového spoluhráče z obrany.

Proti Boleslavi jste v této sezóně zatím třikrát vyhráli. Jak to, že opět za dva body?
Bylo to velice těžké utkání, jejich gólman Krošelj chytal parádně. Padlo málo střel, mohlo to vypadat trochu ospale, ale hodně se bojovalo ve středním pásmu. Měli jsme hodně šancí, ale nějak nám to tam nepadalo. Díky bohu to tam Koště hodil tři minuty před koncem podruhé. Takže díky němu máme dneska dva body.

V čem se lišila naše hra oproti předchozím vítězstvím v základní hrací době?
Myslím, že se moc nelišila. Všechny ty zápasy byly strašně těžké. Byly situace, kdy jsme je mohli prohrát, ale nakonec jsme to vždycky nějak otočili a jsem za to rád.

Byl jsi připravený na to, že se utkání protáhne až na nájezdy?
Nedá se to očekávat, ale připravený jsem byl. Soustředím se na sebe a jsem rád, že to vyšlo. Vždy záleží hlavně na tom, jak se zápas vyvíjí, ale dneska jsou ty dva body zlaté. Čtyři minuty před koncem jsme neměli ani bod.

Nakonec sis trochu smlsnul na posledním nájezdu, když jsi vystrčil hůl…
Snažím se vypichovat puk i na tréninku, takže ji občas vytáhnu.

Ukazuje Sparta v prodlouženích a nájezdech psychickou odolnost, nebo spíše technickou? Kromě jednoho prodloužení v úvodu sezóny jste vždycky získali druhý bod.
S jedním týmem jsem zažil, že nám to takhle šlo a pak jsme vypadli v play-off, takže bych v tom neviděl nic speciálního. Jsem rád, že máme zase nějaký body navíc a doufám, že se začneme připravovat na play-off a přeneseme formu i tam.

Odehráli jste první zápas v novém roce doma. Jaký byl návrat do O2 areny?
Byl pěkný, nám se tady hraje opravdu dobře. První půlku sezony jsme hráli více venku, takže se těšíme, že teď budeme více doma a doufám, že budeme bodovat.

I když hala nebyla plná, fanoušci byli dost slyšet. Vnímal jsi je?
Samozřejmě. Náš kotel letos je úplně skvělý. Jsem za to strašně rád.

V pátek budeme hrát doma s Vítkovicemi, se kterými jsme letos zatím dvakrát vyhráli. Jak se na ně připravíte?
Víme, že zase přijede těžký soupeř, který bude bojovat a dobře bruslit, ale doufám, že ten zápas zvládneme.