17. 4. 2019 Marek Táborský

Chci v repre vydržet co nejdéle, říká Dvořák

Už třetí rok v řadě obléká národní dres v přípravě na mistrovství světa. Sparťanský obránce TOMÁŠ DVOŘÁK bojuje o šanci součástí našlapaného kádru. Nenápadného dříče čekají ve středu a ve čtvrtek dva zápasy v Karlových Varech proti Německu.

Po smutném vyřazení jsi už téměř měsíc součástí národního výběru. Pomohlo ti to překlenout zklamání?
Přiznávám, po vypadnutí v předkole play off bylo zklamání velké. O to víc jsem za pozvánku do reprezentace rád a vážím si jí.

Jakou roli ti přidělil trenér Miloš Říha?
Jedná se zatím o přípravné zápasy, tým se formuje a přichází do něj postupně další noví hráči. Podle toho se role hráčů, i ta moje, bude dál odvíjet.

Čekal jsi vůbec, že po nevydařené sezoně přijde ještě taková výzva?
Přiznávám, takovou výzvu jsem již nečekal, a proto se snažím předvést při každé příležitosti na ledě své maximum.

Před sebou máš dva zápasy v Karlových Varech v rámci přípravného kempu, kde se bude částečně rozhodovat o sestavě na mistrovství světa. Jak vidíš své šance?
Za každý zápas, který za reprezentaci odehraji, jsem nesmírně rád. Navíc hrát v Karlových Varech, kde jsem působil od svého mládí až do přestupu do Sparty, je velmi příjemné. Budu se snažit, abych v týmu vydržel co nejdéle, a dál se uvidí.

K týmu se nově připojil i Lukáš Rousek. Těšíš se na známou tvář z naší kabiny?
To, že dostal Rousíno pozvánku, je jedině dobře. Zaslouží si ji. Jeho sezona byla povedená.

Zůstáváš v kontaktu i s dalšími parťáky ze Sparty? Podporují tě na dálku?
Jasně, s kluky z kabiny jsem v kontaktu a do zápasů mi popřáli hodně štěstí.

Stihl jsi už zapadnout i do party národního mužstva?
V reprezentaci je parta výborná a myslím, že se mi podařilo zapadnout bez problémů.