7. 7. 2008 Jaroslav Vyskočil; Radek Papáček

Sraz hokejových fanoušků

Příznivci hokejové Sparty, Slavie, Pardubic a dalších týmů se v přátelské atmosféře setkali v Praze na srazu hokejových fanoušků. Již dvanáctý sraz se letos konal v pražských Klánovicích v areálu fotbalového hřiště.

Tato akce, která se koná střídavě v Čechách a na Moravě, funguje jako seznamovací party a sblížení mezi fanoušků klubů ze všech koutů České republiky. I letos se srazu navíc zúčastnili také např. fanoušci polské Osvětimi.

Každý účastník dostal dar v podobě šály s motivem srazu fanoušků. Setkání doprovázely doprovodné akce, živá hudební produkce ve formě rockových koncertů a opékání jehněte. Vrcholem programu byl fotbalový zápas fanoušků Čechy vs. Morava. Výběr Čech v napínavém utkání nakonec zvítězil 4:3 po penaltovém rozstřelu.

Přátelská nálada doprovázela celý festival. Mezi nejpočetnější skupinky příznivců patřili fandové Pardubic, Slavie, Litvínova, prvoligového Brna či Českých Budějovic. Početné zastoupení zde měli i fanoušci Sparty, Liberce, Znojma a další klubů nejen z extraligy, ale i z první a druhé hokejové ligy.

Rivalita jde na srazu stranou, tvrdí fanoušek Marek

Mezi nejvěrnější sparťanské fanoušky patří Marek Táborský, který svoji oddanost datuje od roku 2005, kdy vstoupil do fan clubu HC Sparta Praha. K životu hokejového fanouška kromě extraligových zápasů během sezony patří i letní sraz příznivců napříč nejen celou českou republikou. Marka jsme se tak zeptali na pár otázek týkající se srazu fanoušků a dále jej vyzpovídali i o plánech na nový ročník extraligy.

Letošní sraz fanoušků byl již dvanáctým v pořadí, na kolikátý sraz jste vyrazil vy?
Hokejového setkání fanoušků jsem se zúčastnil podruhé.

Jak početné bylo zastoupení fanoušků Sparty?
Ze Sparty, pokud jsem správně počítal, tu bylo čtrnáct lidí. Nejpočetnější zastoupení měla Slavia, Budějovice, Pardubice, Litvínov a my.

Jaký byl program?
Na programu byl nohejbalový turnaj, fotbalový zápas a koncert. Taky byl na programu turnaj v petangue.

Co rivalita se Slavií, Pardubicemi a dalšími týmy, existuje soutěživost i na srazech?
Kupodivu právě s fanoušky Slavie a Pardubic jsem na srazu strávil nejvíce času, o rivalitě nemohla být žádná řeč. Hokej šel v tomto případě stranou. Rivalita byla cítit jedině ve fotbalovém klání Čechy vs. Morava. Hned po zápase už ale zase panovala přátelská atmosféra. (usměje se)

Co říkáte na nové posily Sparty před nadcházející sezonou?
Na novou sezonu se těším už někdy od května, hokej mi chybí. Posily jsou výrazně nad moje očekávání, těším se hlavně na duo Kratěna-Broš, kteří patřili vždy k mým největším oblíbencům. Útok i brankáři jsou na velice vysoké úrovni, posílit by dle mého názoru bylo třeba ještě jedním špičkovým obráncem.

A jak vidíte příští sezónu z hlediska ambicí Sparty?
Myslím si, že s tímto kádrem má Sparta rozhodně na víc, než loňskou pouhou účast ve čtvrtfinále. Vidím to minimálně na finále.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Známe možné soupeře pro Ligu mistrů!

​Chlapík: Jsem Spartě vděčný, těším se na restart

Do Sparty se vrací Filip Chlapík!

Do dalších tří sezon se Sobotkou