20. 3. 2012 Jiří Liebreich

Adam Lapšanský hodnotí sérii: V play off se hrají jiné zápasy, každá chyba rozhoduje

P r a h a - V šestém zápase série s Kometou Brno bojoval za hráče s "S" na prsou i ADAM LAPŠANSKÝ. Ač hráči z hlavního města za svůj klub bojovali do poslední minuty, vyřazení odvrátit nedokázali. "Puky se k nám v klíčových momentech neodrážely. Když už, tak Brno podržel vynikající Jiří Trvaj," litoval po utkání.

Šestizápasová série s Kometou Brno nabídla fanouškům obou klubů především urputný hokej hraný pěkně zostra. „Věděli jsme, že nás čeká namáhavá série. V play off se hrají jiné zápasy než v základní části, to je přirozené. Hraje se na výsledek, rozhoduje každá chyba.

Adam Lapšanský

V zápasech hraných v Tipsport areně Sparta nepůsobila zvlášť přesvědčivým dojmem. Kometa se nenechala zatlačit pod větší tlak a z protiútoků byla velmi efektivní. I to byla příčina konce Sparty ve čtvrtfinále. „Těžce se mi hodnotí domácí zápasy, nebyly z naší strany odehrané špatně, ale v koncovce jsme pohořeli. Bohužel.“ Taktický záměr, jenž svěřenci trenéra Venery ve všech kláních plně dodržovali, vycházel především z precizně organizované defenzivy. To dělalo sparťanům v domácích zápasech značné potíže. „Kometa využívala téměř každý protiútok, každý náznak šance skončil buď brankou, anebo přinejmenším velkou šancí.

Všechny zápasy proti Spartě ve čtvrtfinálové sérii odchytal Jiří Trvaj, opora modrobílých. Pouze na nájezdy hrané ve druhém zápase série ho nahradil Sasu Hovi. S výjimkou prvního zápasu hraného na ledě brněnské haly, kde se Spartě podařilo skórovat pětkrát, se střelci z Holešovic prosazovali jen těžko. „Je to zkušený brankáře, chytal výborně. Nebyl to ale klíčový faktor našeho vyřazení, my jsme se nedokázali dostat do větších šancí, nepadalo nám to tam. Bohužel, tím se prezentovala celá série s Brnem.

V šestém zápase Sparta ani jednou nevedla, pouze dokázala snížit, za stavu 2:0 pro domácí. To ale bylo vše, Kometa si ve zbytku utkání postup pohlídala. „Myslím, že jsme vstoupili do zápasu velmi dobře, nikdo nepočítal s možností konce série. Všichni jsme měli stejný cíl – vrátit se zpět do Prahy. Bohužel jsme se i dnes, stejně jako v zápasech předešlých, střelecky trápili. Kometa naopak z úvodních dvou šancí dala dvě branky. Dokázali jsme se dostat zpět do zápasu, vypadalo to, že se ještě můžeme chytit. Třetí branka nás dostala do výrazné herní deprese, ze které jsme se už nedostali.