14. 1. 2015 Tereza Velikovská

Bek Ďaloga: V Praze už trefím skoro všude

Je druhým nejproduktivnějším a zároveň také tím rozhodně nejrychlejším obráncem ve sparťanském týmu. Však také MAREK ĎALOGA dostal při týmovém obdarovávání vánočními dárky hlemýždě s výstražnou značkou s maximální rychlostí 80 km/h. Na přelomu roku stejně jako další spoluhráči pilně sledoval mistrovství světa do 20 let, kde Slovensko se sparťanem Martinem Réwayem dosáhlo na bronzové medaile. „Hlavními strůjci úspěchu podle mě byli právě Réwy a brankář Denis Godla. Ti týmu věřili a v rozhodujících chvílích to vzali na sebe. Ostatní se k tomu přidali a prostě to vyšlo,“ líčí.

Takže jste sledoval mistrovství světa dvacítek podrobně?
Sledoval jsem všechny zápasy a udělali mi velkou radost. Po šestnácti letech se Slováci vrátili z juniorského mistrovství světa s medailí a všichni jsou moc rádi, že se to podařilo.

Sparťan Martin Réway před odletem na šampionát skromně hlásil, že cílem je zvládnout zápas s Německem o postup do čtvrtfinále, nakonec je z toho medaile. Takže se to asi nečekalo, že?
Myslím, že všichni byli překvapení z toho, jak se to vyvíjelo. Kluci hráli od zápasu s Finy, který se jim vydařil, velice dobře a dotáhli to daleko. Hlavními strůjci úspěchu podle mě byli právě Réwy (Martin Réway) a brankář Denis Godla. Ti týmu věřili a v rozhodujících chvílích to vzali na sebe. Ostatní se k tomu přidali a prostě to vyšlo. A samozřejmě hrál velkou roli i trenér, který je připravil a jehož taktika byla úspěšná.

Marek Ďaloga

Vzpomněl jste si na své dva juniorské šampionáty, kterých jste se účastnil? V roce 2009 jste byli také hodně blízko medaili, ale nakonec jste skončili čtvrtí…
Jasně, že se mi to tímhle připomenulo. Naše čtvrté místo bylo také dobrý výsledek, ale letos nás kluci předčili a udělali Slovensku ještě větší radost.

Slováci ve čtvrtfinále narazili na Čechy a vyřadili je. Řešili jste to v kabině?
Tak řešilo se to, ale víceméně jen ve srandě. Popichovali jsme se navzájem, ale nic extra to nebylo. (úsměv)

Je velkým přínosem slovenskému juniorskému hokeji podle vás to, že tým reprezentace do 20 let, kterým jste si vy sám také prošel, hraje extraligu?
Podle mě je to dobrá věc. Mladí hráči, kteří by nehráli v klubech, mají šanci si ve dvacítce zahrát extraligu. Ta je rozhodně kvalitnější, než kdyby měli hrát za juniorku. Dá jim to do hokejového života víc.

Do sparťanského týmu jste přišel před startem této sezony. Jak už jste si zvykl v klubu a obecně v Praze?
V Praze už jsem si zvykl, trefím už všude. Ze začátku to byl trošku problém, protože jsem nevěděl, kde co je, Praha je dost velké město. Teď už je to v pohodě. A ve Spartě se mi líbí hodně, je to tu super. Jsem rád, že tu můžu hrát.

S týmovým i individuálním výkonem jste zatím, předpokládám, spokojený…
Jsem, ale vždycky je co zlepšovat. Doufám, že nám to jako týmu půjde i dál tak jako doteď a budeme se posouvat jen výš.

Marek Ďaloga

  • *10. 3. 1989 ve Zvolenu
  • 194 cm, 86 kg
  • 35 zápasů v dresu Sparty
  • 20 bodů ve Spartě (4+16)

Když jste si v kabině dávali o Vánocích vtipné dárky, tak ten váš hodně hráčů pobavil…
To ano. Dostal jsem plyšového šneka, na kterém byla dopravní značka omezení rychlosti na 80 kilometrů v hodině, abych nebruslil tak rychle. (smích) Mám ho doma na skříni.

Čím trávíte volný čas kromě hokeje? Jinými sporty, nebo spíš u nějakého filmu?
Rád se dívám na filmy, sem tam se chodím projít a poznávám kousek po kousku Prahu. Chodím do kina na filmové novinky a doma se koukám na takové filmy, o kterých si přečtu, že jsou dobré. Většinou jde o akční nebo bojové filmy. A přes léto si zahraju fotbal nebo inline hokej.

Jste jedním z hráčů, kteří jsou protagonisty sparťanského kalendáře na rok 2015. Bavilo vás focení v zákulisí sparťanské haly?
No jasné, bavilo mě to, byla to sranda. Jeden mám doma pověšený, zbytek jsem rozdal. (úsměv)

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Forman: Ve Spartě chci zůstat dlouho

Permanentky na novou sezonu v prodeji!

Sparta na Spengleru: tituly i hvězdné posily

O místo v extralize se musí bojovat