- 43. ročník turnaje mladšího dorostu
- pro hráče ročníku 2003 a mladší
- 16. až 19. 8. 2018, Tipsport arena Praha
Účastníci turnaje:
HC Sparta Praha (CZE)
Eisbären Berlin (GER)
HC Slovan Bratislava (SVK)
Adler Mannheim (GER)
Black Wings Linz (AUT)
National Team Poland U16 (POL)
Rozlosování turnaje:
Skupina A
Black Wings Linz
Jungadler Mannheim
HC Slovan Bratislava
16. srpna, 16.00: Black Wings Linz - Jungadler Mannheim
17. srpna, 11.30: HC Slovan Bratislava - Black Wings Linz
17. srpna, 16:30: Jungadler Mannheim - HC Slovan Bratislava
Skupina B
HC Sparta Praha
Eisbären Berlin
Team Poland U16
16. srpna, 18.30: HC Sparta Praha - Team Poland U16
17. srpna, 14.00: Eisbären Berlin - HC Sparta Praha
17. srpna, 19:00: Team Poland U16 - Eisbären Berlin
18. srpna, 11.30, Q1: 2B - 3A
18. srpna, 14.00, Q2: 2A - 3B
18. srpna, 16.30, SF1: 1A - vítěz 2B/3A
18. srpna, 19.00, SF2: 1B - vítěz 2A/3B
19. srpna, 9.30: o 5. místo
19. srpna, 12.15: o 3. místo
19. srpna, 15.00: finále
19. srpna 17.15: závěrečný ceremoniál
Aktuální sparťanský kádr v probíhající přípravě
Brankáři: Dlouhý Jan, Krbeček Jakub, Sluka Josef;
Obránci: Adam Matyáš, Brůna Patrik, Ducháč Filip, Mašek Ondřej, Menzel Christián, Procházka Jakub, Šesták Ondřej, Tomov Nino;
Útočníci: Adamec Andrej, Bareš Albert, Broš Josef, Červenka Jakub, David František, Filippov Petr, Hamršmíd Jan, Höll Sebastian, Kalný Lukáš, Krupička Jan, Ludvík Jan, Mácha Adam, Němec Richard, Pírs Adam, Potůček Matyáš, Pražák Sebastian, Straka David, Theimer Oto, Valenta Denis, Vitouch Michal, Výkruta Ondřej.
Ohlédnutí za minulým ročníkem:
Loňský 42. ročník turnaje mladšího dorostu pro hráče ročníku 2002 a mladší ovládl reprezentační výběr Maďarska U16, který ve finále porazil německý tým Jungadler Mannheim těsně 1:0. V souboji o bronzové medaile otočili hráči německých Eisbären Berlin vývoj střetnutí se Slovanem Bratislava a získali třetí sadu medailí. Domácí sparťané obsadili konečné páté místo.
Konečné pořadí týmů:
1. Team Hungary U16 (HUN)
2. Jungadler Mannheim (GER)
3. Eisbären Berlin (GER)
4. HC Slovan Bratislava (SVK)
5. HC Sparta Praha (CZE)
6. EC Red Bull Salzburg (AUT)
1. místo: Team Hungary U16
2. místo: Jungadler Mannheim
3. místo: Eisbären Berlin
Turnaje mládeže finančně podporuje Magistrát hl. m. Prahy: