9. 4. 2001 MiG

Bouchnul jsem do toho, říká Pavel Kašpařík

Horší výkon než v neděli, ale paradoxně výhra. Přitom krátce před uplynutím poloviny hrací doby by si na úřadujícího mistra nevsadil nikdo ani zlámanou grešli. Sparta udělala Vsetínu to, co se ještě nikomu v play off nepodařilo!
Krátce před uplynutím poloviny hrací doby druhého zápasu mezi Spartou a Vsetínem, by si na úřadujícího mistra nikdo nevsadil. Pražané prohrávali 0:3 a Vsetín byl na nejlepší cestě k druhému vítězství a zároveň i celkovému výraznému přiblížení zisku mistrovského titulu. Sparťané byli od neděle k nepoznání. Po ledě se zpočátku ploužili, nebyli schopní rozehrávky ani rychlé kombinace v útoku. Sparťanští příznivci kroutili hlavou nad proměnou mužstva. Vždyť včera sehrálo se Vsetínem vyrovnaný zápas.

"Začali jsme hrozně, Vsetín byl lepší," přiznával Vladimír Vůjtek. Nebyl však ještě konec. Ihned po vsetínském třígólovém trháku snížil po slibné kombinaci Zelenka. Do kabin se šlo za dvougólového vedení domácích. "Gól na 0:3 nás nabudil a skórovali jsme. Po druhé třetině byla v šatně bojovná nálada, byli jsme dobře naladěni a nic nevzdávali. Věděli jsme, že ke konci druhé části jsme byli lepší mužstvo." Spartě se skutečně podařilo náskok Vsetína dotáhnout. Góly v rozmezí pěti minut znamenaly vyrovnání. "Ve třetím dějství jsme si vytvořili tlak. Při třetím gólu mi to hodil Záprďoch krosem a já poslal puk pod horní tyč," vzpomínal Vůjtek na důležité vyrovnání.

"Věřili jsme, že můžeme dát kontaktní gól. Jeli jsme tři na dva, Broš mi to přihodil bekhendem a fláknul jsem to tam," rozplýval se šťastný střelec. "Byl to jeden z nejdůležitějších gólů kariéry. Je to skvělé. Moc často se nestává, že by Vsetín pustil takto rozehraný zápas. Věřím, že do Paegas Areny přijdou ve čtvrtek lidi, aby nám pomohli."

"Byl to životní gól, je to nádherný pocit. Bouchnul jsem do toho, chtěl jsem dát co největší ránu. Dál to bylo dílo boží, že se puk dostal do branky," rozplýval se. Podle asistenta Pavla Hynka si zaslouží všichni hráči za předvedený výkon absolutorium. "Platilo by to, i kdyby se ten obrat nepodařil. Pravda je, že dvě třetiny jsme hráli pasivně. Hodně nás srážel gól na 3:0. Po snížení na 1:3 se role začaly vyměňovat a my se postupně vrátili do zápasu. Nakonec jsme věřili, že můžeme vyhrát v normálním čase. Věděli jsme, že na Kameše musíme střílet. Dnes jsme byli šťastnější my a myslím, že tohle je obrat v sérii. Máme teď dvakrát výhodu domácího prostředí. Bude to jistě znát, ale pořád platí velká vyrovnanost soupeřů. Věřím, že nás podpoří diváci,„ zadoufal kouč. Jeho kolega František Výborný sršel optimismem. „Bylo by krásný vyhrát doma oba zápasy. Vsetín je ale pořád silný a do Prahy přijede sebevědomý. Stejně, jako my, bude chtít jednou vyhrát," předpovídá jeden ze strůjců sparťanských úspěchů. "Nejsme pod tlakem, povedlo se nám uhrát ve Vsetíně stav 1:1 a teď jedeme domů," přidával se Vůjtek. Třetí zápas se hraje ve čtvrtek. Finále se stěhuje do Prahy.