29. 1. 2013 Daniel Ryl

Bouřka v kabině prospěla, přiznal Forman

P r a h a - Jednou trefou přispěl k desátému vítězství v řadě, kterým sparťané pokořili klubový rekord. Vítězství 4:2 nad Kometou poslalo Spartu do play-off a podíl na tom má také MIROSLAV FORMAN, mladý dravec v sestavě Pražanů.

Úvodní dějství patřilo domácímu týmu, který si vybojoval několik faulů a dokázal se dvakrát prosadit. "V první třetině jsme byli jasně lepší," pochválil svůj tým samotný forvard. Ve druhé třetině se ovšem síly vyrovnaly a Kometa šla třikrát v krátkém sledu do dvojnásobné přesilovky. Zajímavou možnost využila a dokázala srovnat krok. "Druhá třetina byla z naší strany špatná, ale my jsme si potřebovali sednout na zadek. Ve třetí třetině jsme se opět vrátili k naší hře. Byl to super zápas." Vyrovnání soupeře Formanovi strach nenahnalo. "Já jsem byl přesvědčený, že když se vrátíme k tomu, co jsme předváděli v první části, tak se nám podaří zvítězit. O výsledek jsem se nebál," přiznal po utkání.

O druhé přestávce si vzal slovo kapitán Pražanů, Michal Broš. "Měl v kabině hlavní slovo a v udělal trochu bouřku, což jsme potřebovali." Spartě kapitánův proslov prospěl a domácí dokázali ve třetím dějství přidat další dvě branky. Miroslav Forman se dokázal prosadit v samotném závěru utkání. V obranném pásmu soupeře se opřel do kotouče a ke svému údivu prostřelil vše, co mu stálo v cestě. "Nejdříve jsem nevěděl, jestli to tam vůbec spadlo. Nakonec se puk odrazil od tyčky, což mě těší."

Sparťané svým vítězstvím prohloubili brněnskou krizi. "Stačí dvakrát prohrát o gól a už se vezete. Velkou roli hraje psychika a pokud na tom nejsou po psychické stránce nejlépe, tak to takhle dopadá," hledal příčiny krize Moravanů. V kabině mohl před utkáním panovat strašák z minulé sezony. Sparta tehdy zvítězila osmkrát v řadě a její sérii zastavila právě Kometa Brno, která v Praze zvítězila také 29. ledna. "To jsem fakt netušil a v kabině o tom nepadlo ani slovo," usmíval se. Nějaká speciální motivace v týmu podle jeho slov neprobíhala. "Všichni jsme věděli, že můžeme překonat historický rekord, ale nic speciálního se nevymýšlelo."