1. 4. 2011 Tomáš Zatloukal

Bronz mě těší, ale myslel jsem na titul, říká Vojtěch Sedláček

V utkání s Brnem sbíral mladý gólman Sparty Vojtěch Sedláček další cenné zkušenosti se seniorskou extraligou. Celý rok patřil k oporám juniorského týmu, se kterým nakonec vybojoval bronzové medaile. Ke konci play-out dostal dvě šance v A-týmu, po třígólovém přídělu od Mladé Boleslavi zvládl zápas s brněnskou Kometou pouze s jednou obdrženou brankou.

Sedláček šel do hry v polovině zápasu, v čase 29:53 vystřídal Filipa Novotného. Sparťanská dvojka odvedla solidní práci, sice inkasovala dvě branky, ale těsně před střídáním kryla samostatný nájezd nebezpečného Branislava Jankoviče. „Nešlo o žádné zranění. Už před zápasem se s námi trenér domluvil, že se v půlce druhé třetiny s Filipem vystřídáme,” prozradil osmnáctiletý Sedláček.

Vojtěch Sedláček

Během třiceti minut nečelil žádné vyložené šanci soupeře, Sparta hosty z Moravy přehrávala a snažila se snížit své dvoubrankové manko z první dvacetiminutovky. „Nemusel jsem řešit nějaké složité situace, soupeře moc šancí neměl. Hra se odehrávala především ve středním pásmu.” shrnul průběh utkání talentovaný gólman. Brňané na Sedláčka vypálili osm střel, ujal se pouze pokus obránce Tomáše Protivného. „Tomáš vypálil od modré a puk se cestou k brance odrazil od něčí hokejky nebo ruky," vybavil si Sedláček úspěšnou akci Brna.

Sedláček včera debutoval v extralize na ledě Mladé Boleslavi, od Středočechů dostal tři branky, dalších šestadvacet ran zlikvidoval. „Musím říct, že to byl dobrý zápas. Na začátku utkání jsem chytil pár puků, žádný mi nevypadl z lapačky nebo se smolně neodrazil. Začal jsem si věřit. Chytal jsem pak v klidu," řekl Sedláček. „Extraliga dospělých je úplně jiná soutěž než juniorský hokej, hráči jsou rychlejší a šikovnější. Všude musíte být dříve," pokračoval.

Sparťanští junioři přebrali během první přestávky duelu s Brnem bronzové medaile za třetí místo v letošním ročníku NEON extraligy. „Z bronzu mám radost, těší mě, že mám medaili. Po vítězství v základní části jsem myslel na titul, ale vypadli jsme s Karlovými Vary. Vyřazení mě hodně mrzelo. Snad se nám podaří vybojovat titul příští rok," popsal své smíšené pocity usměvavý Sedláček.