5. 1. 2007 Vojtěch Gibiš

Černošek podepsal novou víceletou smlouvu

Obránce Marek Černošek bude i nadále působit v pražské Spartě. Třicetiletý zadák, který do Holešovic přišel v září 2005 na hostování, podepsal novou víceletou smlouvu. “Marek pro nás odvádí velmi dobré výkony. V Praze se mu líbí a je zde maximálně spokojený. Proto nebylo těžké se s ním dohodnout na nové smlouvě,“ vysvětlil generální manažer Petr Bříza.
Prostějovský rodák načal sezonu 2005/2006 v dresu Vítkovic, v kterém strávil podstatnou část své kariéry. Postupně jej ale vítkovičtí trenéři do zápasů nenasazovali a proto i sám Černošek byl rád, že po něm sáhla Sparta. Pražané si Černoška vypůjčili na hostování, tehdejší trenér Šindel totiž řešil problémy s obranou, když se dlouhodobě zranili Vykoukal a Tabaček.

Zpočátku se důraznému obránci, stejně jako tehdy celému týmu moc nevedlo, ale postupně se Černošek vypracoval na jeden ze základních pilířů sparťanské obrany. Zvláště v play-off pak předvedl, že umí i střílet rozhodující branky. Například v rozhodujícím šestém zápasu čtvrtfinále proti Zlínu první gól dal a na zbývající dva přihrál.

Sparta se s Vítkovicemi dohodla na prodloužení hostování i na letošní sezonu a tak Černošek přetahuje dres s rudým eskem i letos. Po této sezoně končí Černoškovi smlouva ve Vítkovicích, ale on již má jasno, kde bude v příští sezoně působit. “Jsem ve Spartě maximálně spokojený. Petr Bříza se s jednáním o nové smlouvě ozval velmi brzy, což mě potěšilo. Sparta měla zájem abych zůstal a mně se v ní docela daří. Takže nebyl důvod nikam odcházet. Navíc Sparta je Sparta,“ pousmál se obránce mistrovského týmu. A jaké si před následujícími sezonami klade Černošek osobní cíle? “Chci zůstat v kádru Sparty, chci aby se nám dařilo a rozhodně chci získat další tituly!“