9. 2. 2013 Tereza Velikovská

Češi s Tenkrátem a Rachůnkem neuspěli

I do druhého souboje na Švédských hokejových hrách naskočili sparťanští útočníci PETR TENKRÁT a IVAN RACHŮNEK. Ale, stejně jako celý tým, se v duelu s finským výběrem nedokázali prosadit. Svěřenci kouče Hadamczika prohráli 0:3.

Petr Tenkrát dostal oproti prvnímu utkání s domácím Švédskem nového spoluhráče, Jakuba Petružálka nahradil ve třetí útočné formaci třinecký Martin Adamský, který se připojil právě k Tenkrátovi s Vránou. Ovšem pouze na první dvě třetiny, v té závěrečné se Petružálek vrátil na své místo. Ivan Rachůnek si opět zahrál ve čtvrté formaci se slávistickým talentem Tomášem Hertlem a svým mladším bratrem Tomášem Rachůnkem.

Hned ve druhé minutě zápasu Češi inkasovali smolný gól po odrazu od Zámorského brusle, od té doby tak museli dotahovat. Do statistik zápasu se však v první třetině zapsal pouze Rachůnek, když putoval na trestnou lavici za hákování. Český tým si s oslabením poradil. Půl minuty před první sirénou po závaru před Metsolou hrozil Tenkrát, který objel branku, ale u pravé tyčky trefil pouze připraveného finského gólmana. Čtvrtý útok v posledních vteřinách ještě zkoušel štěstí, ale místo puku skončil v brance pouze Ivan Rachůnek.

Ve druhé dvacetiminutovce o sobě sparťané dali vědět přesilovkovým pokusem Tenkráta, který ovšem mířil vysoko nad finskou branku, a dalším vyloučením Rachůnka, tentokrát za držení. Hadamczikův výběr navíc v polovině utkání dvakrát v těsném sledu inkasoval. Se skóre 0:3 už český tým nic udělat nedokázal, a druhé vystoupení v Malmö skončilo prohrou. Už v neděli čeká český tým poslední souboj, ve kterém zkříží hokejky s Ruskem.

Juniorům se v repre dařilo!

To sparťanští útočníci MARTIN PROCHÁZKA a DOMINIK SIMON se podíleli na vítěztví české reprezentace U19 nad Švýcarskem na Turnaji pěti v Ostravě. Simon přispěl k výhře 5:4 po samostatných nájezdech jednou asistencí, Procházka byl dokonce jednou z hlavních hvězd duelu. Připsal si gól, nahrávku a navíc i vítězný nájezd, který proměnil blafákem do backhandu!