26. 11. 2021 Petr Pavlík

Chlapík: Skvělý výkon, na Příbu se těšíme!

V Hradci Králové byl hlavní klíčovou postavou, když dovedl náš tým k cennému vítězství. Útočník FILIP CHLAPÍK na ledě Hradce Králové prožil skvělý pětibodový večer, když nasázel svému soupeři hattrick, ke kterému přidal dvě asistence. „Do Hradce jsme přijeli vyhrát. Všichni kluci dali do zápasu maximum. Osm gólů je pro nás třešnička na dortu,“ oceňuje sparťanský útočník.

Osmigólová kanonáda a vysoké vítězství v Hradci Králové. Jak sis užil celý zápas?
Moc. V listopadu jsme neměli tolik výher, do Hradce jsme přijeli vyhrát. Všichni kluci dali do zápasu maximum. Osm gólů je pro nás třešnička na dortu, skvělý výkon.

I přes předchozí porážky to na ledě vypadalo, že si na soupeře z horní části tabulky jako tým hodně věříte, je to tak?
Určitě. Nebyli jsme po předchozích zápasech v dobrém rozpoložení, na druhou stranu jsme neodehráli špatné zápasy. Pohled na tabulku nebyl ale úplně hezký. Teď se díváme dopředu, chceme vyhrávat každý zápas, snad se už konečně nastartujeme. Doufám, že naše výkony budou takhle pokračovat co nejdéle.

V čem je vysoká výhra v Hradci pro tým nejvíce přínosná?
Určitě pro naše sebevědomí. Je to super pocit, konečně jsme dali více gólů. Zároveň doufám, že jsme si nevystříleli všechny náboje (směje se). Je ale vidět, že góly umíme dávat. Musíme si svou vítěznou náladu přenést i do dalších zápasů.

V utkání jsi vstřelil hattrick a navrch přidal dvě asistence. Byl to tvůj nejlepší zápas v kariéře?
Hattrick mě samozřejmě moc potěšil, ale jinak ve hře bylo několik detailů, na kterých je potřeba pořád pracovat. Věřím, že výkony půjdou ještě nahoru.

Do utkání na poslední chvíli nezasáhl sparťanský srdcař Daniel Přibyl, jenž se vrátil k profesionálnímu hokeji po vleklých zdravotních problémech. Proč nakonec nemohl nastoupit?
Přišli za námi trenéři těsně před začátkem zápasu, že Příba do zápasu nezasáhne, detaily bohužel nevím. V utkání jsme hráli na jedenáct útočníků. Příba je po celou dobu s námi, je plnohodnotnou součástí sparťanské kabiny. Nikdy se nestalo, že by ho kluci nevzali mezi sebe. Je neuvěřitelné, čím vším si musel projít. Mám k němu obrovský respekt.

Věříš, že brzy nastoupí v našem dresu?
Rozhodně! Klobouk dolů před tím, co dokázal. Příba je velký bojovník. Prožil si těžké chvíle, ale i přesto se vrátil k hokeji na profesionální úrovni. Věřím, že bude hrát s námi co nejdříve, protože v Sokolově hrál výborně. Všichni se na jeho návrat už moc těšíme.

×
Dnes v 17:00 | Jun.
HC VÍTKOVICE RIDERA
HC Sparta Praha
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Rezervace míst na zápasy s Kladnem a Litvínovem

Tým musí do karantény, dva zápasy se odkládají

Hrabal & Krbeček: Konkurence nás posouvá dál

Nový Sparta Magazine v prodeji!