28. 2. 2015 Robin Mana

Cingel: Soupeře pro play off si nevybíráme

V posledním venkovním zápase základní části předvedli sparťané na ledě Litvínova ve druhé třetině parádní obrat, soupeř jim však v té třetí oplatil stejnou mincí, a tým z Holešovic tak i nadále zůstává na čvrtém místě. Duel s druhým týmem extraligové tabulky hodnotil útočník LUKÁŠ CINGEL.

Oba týmy měly dávno před dnešním soubojem zajištěn přímý postup, takže se čekal pohledný, ofenzivní hokej. To se nakonec povtrdilo, přesto se zdálo, že to na ledě dost jiskřilo. Jak jste to vnímal vy?
Asi to bylo trochu vyhecovanější, především kvůli divákům, kterých opět přišel plný dům. Tady je to vždycky tak. Nahrává tomu i ta atmosféra stadionu, který je menší, takže je tu hodně hlučno. Nemyslím si ale, že by to s těmi emocemi na ledě nějak výrazně vybočovalo v porovnání s jinými zápasy.

Lukáš Cingel

Povedl se vám ve druhé třetině parádní obrat, přesto jste nedokázali zápas dovést do vítězného konce. Co podle vás rozhodlo o úspěchu soupeře?
Těžko říct. Tentokrát to bylo i trochu smolné. Dva góly jsme dostali po dorážkách v předbrankovém prostoru a na tom musíme zapracovat, protože v play off budou přesně takové góly rozhodovat. V pauze před čtvrtfinále se tomu budeme věnovat.

Ze zápasu odstoupil po jednom ze soubojů u mantinelu Robert Sabolič. Již teď je marodka poměrně široká, máte již nějaké zprávy jak to s ním vypadá?
Ještě jsem s ním nemluvil, ale myslím, že bude v pořádku. Věřím, že se zase brzy vrátí a v play off nám pomůže.

Kalkulujete nějak s tím, na koho byste chtěli ve vyřazovacích bojích jít? Věnujete teď pozornost tomu, jak se daří vašim potenciálním soupeřům?
To ne. Vůbec jsme o tom nebavili. V play off si skutečně nevyberete. Je to jako kdyby začala nová sezony. Pokud chceme uspět, musíme porazit i toho nejsilnějšího soupeře.

Proti Zlínu jste inkasovali šestkrát, teď pětkrát. Co je podle vás potřeba zlepšit v obranné hře?
Určitě důraz. Jinak si ale myslím, že hrajeme dobře. Někdy prostě dáte osm gólů vy, jindy zase pět dostanete. Podle mě ale máme tým dobře připravený a půjdeme daleko.

Už jste o tom hovořil. Po příštím zápase bude následovat desetidenní pauza. Je to pro tým výhoda?
Určitě. Budeme si moci oddychnout, navíc budeme znát svého soupeře, který na tom bude stejně, protože bude také stát. Na druhou stranu to zas nebude tak dlouhá doba na to, aby nám to nějak ublížilo.