18. 6. 2024 HC Sparta

Divíšek: Kádr ještě posílí, CHL je výzva

Na Spartě běží letní příprava. Hokejisté dennodenně ždímají litry potu, napilno ale mají také ve sportovním oddělení. "Kádr před sezonou ještě posílíme, brzy se dozvíte více," slibuje v rozhovoru sportovní ředitel Tomáš Divíšek.

Můžete fanouškům prozradit, co se v půlce června děje v našem klubu?
Hráči se každý den připravují v rámci letní přípravy, některé dny i dvoufázově. To není zrovna příjemné období, ale obrovsky důležité. Trenéři se společně připravují na sezonu, my ještě ladíme kádr a další kolegové chystají vše potřebné na nový ročník.

Ten nám letos začne dříve, díky účasti v Champions Hockey League. Jaké jsou naše cíle?
Chceme být úspěšní, v každé soutěži, které se účastníme. Jiné plány mít Sparta nemůže. Ale jdeme krok za krokem, prvním cílem je postup z hodně vyrovnané skupiny. Základní skupinu budeme hrát v O2 areně, doufáme, že přijde hodně lidí, kterým hokej přes léto chyběl. CHL je skvělá i z hlediska inspirace, poznáme jiné země, kluby, přístup lidí okolo, a hlavně jiný hokej. Za jeden víkend vyzveme finského mistra a zároveň tým z Maďarska, to jsou ohromně zajímavé zkušenosti.

Budou v těchto zápasech nabírat zkušenosti i naši mladí hráči?
Všichni kluci mají šanci si za A tým zahrát, pevně věřím, že se o ni porvou, Jak v CHL, tak v extralize. Máme teď ještě blíže i klukům z Litoměřic, kde na šanci v nejvyšší lize čeká spousta našich i místních kluků.

Právě Litoměřice teď trénují s námi v Holešovicích. Proč?
Může to pro ně být dobrá motivace, otevřít jim kabinu A-týmu a poznat, jaké je hrát v elitní lize. Navíc se mohou setkat i s našimi hráči, předat si zkušenosti, mít jejich komfort, péči, regeneraci. Důležitá je ale především fyzická příprava, náš kondiční trenér Ondra Ježek ji vede spolu s litoměřickým kolegou Tomášem Svobodou.

Uzavřeli jsme profesionální kontrakt s teprve šestnáctiletým Filipem Novákem. Podepsal jste někdy mladšího hráče?
Já jsem tu jednu sezonu, takže to je spíš otázka na Jardu Hlinku. A ten prý takto mladého hráče ještě nepodepsal. Podle něj v podobném věku uzavřel profi kontrakt se Spartou naposledy David Výborný. Tak snad se Filipovi bude v kariéře dařit aspoň trošku podobně… Je to velmi vyspělý hokejista s talentem, ale zároveň i zápalem pro hru.

Kádr A-týmu zatím posílili dva zkušení hráči, Tomáš Hyka a Fin Valtteri Kemiläinen. Plánujete přivést ještě další hráče?
Spolu s celým sportovním úsekem se snažíme "vyrobit" co nejlepší tým. Momentálně ještě pracujeme na posílení kádru, máme něco v řešení, ale už teď si myslíme, že tým je dostatečně silný a kvalitní. Jednoho hráče do naší mozaiky bychom mohli přivést v nejbližších dnech. Možná i dříve.

Byl ve hře příchod Jiřího Smejkala?
Smejkala jsme brali jako sparťana. Vždy, když potřeboval před MS chodit na led, tak jsme mu vyšli vstříc a nechali ho u nás trénovat. Zájem jsme dali najevo už loni. Letos jsme se opět několikrát ozvali, že bychom o něj stáli. Agent nám řekl, že je priorita Amerika, kdyby se něco změnilo, tak jsme první klub, kterému budou volat. Nakonec se ozvali asi před měsícem, že má nabídku z jiného českého klubu, jestli bychom byli schopní ji vyrovnat. Od nás dostal nabídku tříleté smlouvy, která by z něj udělala TOP 3 placeného hráče ve Spartě. Dál jsme se nechtěli pouštět do platových dostihů. Za dva dny se definitivně rozhodl podepsat jinde. Od Sparty dostal kvalitní nabídku, rozhodl se pro jiný klub, to se stává, nic se neděje. Chceme hráče, kteří opravdu chtějí za Spartu hrát. Z rozhovorů po zveřejnění jsme zjistili, že Smejky to není. Nicméně mu přejeme hodně štěstí v novém klubu. My dál nijak komentovat vyjednávání o smlouvách nebudeme.

Je Radek Mužík posledním hráčem, který přes léto opustí náš tým?
Ano, nikoho dalšího už pouštět nehodláme. Radkovi končil kontrakt a rozhodli jsme se ho dál neprodlužovat. Děkujeme mu za výpomoc v závěrečné fázi sezony, kdy plnil hodně nevděčnou roli náhradníka, který jezdil v playoff spolu s týmem.

Příprava začíná už 8. srpna. Přibydou ještě nějaké zápasy? Proč se již nehraje přípravné derby se Slavií?
Ve hře je ještě jedno utkání, které bychom odehráli ve Sportovní hale Fortuna. Po konzultaci s trenéry jsme se rozhodli, že stačí pouze jeden přípravný zápas s prvoligovým mužstvem. Jelikož jsou Litoměřice náš partnerský klub, chceme měřit síly s nimi. Rozumíme, že derby se Slavií byla divácky atraktivní, ale už postrádala ten správný náboj, kdy se proti sobě postavily dva srovnatelné týmy.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Termíny extraligy: začneme proti Ocelářům

Pšenička: V Cornellu se na Spartu i Prahu těší

​Speciální zápas! Sparta vyzve zámořský tým

Gross: Nechci žádnou one man show, jsme tým