9. 2. 2010 Tisková zpráva

Dušan Salfický nastoupí v brance Sparty

V úterním utkání Sparty na půdě Kladna bude branku pražského týmu hájit Dušan Salfický. Zkušený brankář za Spartu nastoupí v rámci střídavého startu, který má ve Spartě vyřízený do konce sezony.

Hokejová Sparta měla doposavad k dispozici tři gólmany. Filip Novotný je však momentálně na reprezentačním srazu ČR 20, Kamil Jarina se v minulém týdnu potýkal s chřipkou a stále nastupuje v ne úplně optimálním zdravotním stavu. A při enormním vytížení Petra Přikryla tak Sparta plánovala Dušana Salfického využít v minulém utkání proti Litvínovu či dnešním proti Kladnu.

Zkušený brankář se poprvé ve sparťanském dresu objeví dnes na Kladně a nastoupit za Pražany bude moci po dohodě a souhlasu s vedením Ústeckých Lvů, kmenovým klubem Salfického, v zápasech hraných po zbytek aktuální sezony.

Dušan Salfický působil v Holešovicích během mistrovské sezony 2006/2007. „Jsme rádi, že můžeme Dušana ve Spartě opět přivítat. O možnost jeho střídavého startu pro zbytek této sezony stálo několik extraligových týmů. Jsme rádi, že jsme ho získali do Sparty a můžeme ho v případě nutnosti a se souhlasem Ústí využít,“ řekl Petr Bříza, generální manažer Sparty.

SPA - TRI 2:3p - Bronzová sezona skončila