27. 2. 2015 Tereza Velikovská

Dvořáček: Obrat super, pak jsme chybovali

Na první extraligovou trefu čekal DAVID DVOŘÁČEK skutečně dlouho, dočkal se na ledě Litvínova. Gólem na 1:2 zavelel k obratu, vedení 3:2 ale sparťané neudrželi a nakonec na severu Čech i podruhé v sezoně prohráli. "Těžko se mi to hodnotí, ale určitě jsme měli vyhrát za tři body. Zápas jsme ztratili vlastními chybami, třikrát jsme jim to tam pomalu nahráli na hokejku a dostali z toho gól," litoval mladý útočník po zápase.

Zatímco jeho obvyklí parťáci ze čtvrté lajny už se prvního extraligového gólu a zároveň prvního trefy ve sparťanském áčku dočkali, Dvořáček se z něj radoval až v úvodu druhé třetiny duelu na ledě Litvínova, kdy snižoval na 1:2. "Za první gól jsem strašně rád, těch šancí, abych ho dal, jsem měl za celou sezonu strašně moc. Jsem rád, že jsem to konečně prolomil, ale samozřejmě bych byl radši, kdybychom ten zápas vyhráli," popisoval po zápase, který sparťané nakonec prohráli 3:5.

Jeho průběh byl ale pořádně divoký. Po první třetině vedli Severočeši 2:0, po té druhé se z vedení 3:2 radovala Sparta. Domácí se nakonec dokázali ve třetím dějství prosadit ještě dvakrát a radovali se ze třetí výhry nad Spartou v této sezoně. "První třetina podle mě z naší strany nebyla špatná. Měli jsme víc ze hry, ale oni využili svoje šance a dali nám z nich dva góly. Byli jsme lepším týmem, i když jsme první třetinu prohráli," mrzelo Dvořáčka.

David Dvořáček

A byl to právě on, kdo v úvodu prostřední dvacetiminutovky zavelel k obratu gólem. "Ve druhé třetině jsme zápas fantasticky otočili v náš prospěch, bohužel jak jsme to rychle otočili, tak jsme to ve třetím dějství rychle ztratili. Zápas se mi proto těžko hodnotí, ale určitě jsme měli vyhrát za tři body. Zápas jsme ztratili vlastními chybami, třikrát jsme jim to tam pomalu nahráli na hokejku a dostali z toho gól," zpytoval dvaadvacetiletý forvard svědomí po třetí třetině, kdy si Litvínov vzal dvěma góly vedení zase zpět a už ho nepustil.

Ačkoliv se mezi tyče litvínovské branky na začátku utkání postavil Pavel Francouz, Dvořáček už překonal nikoliv jeho, ale mladého Lukáše Horáka, který ho mezi první a druhou třetinou nahradil. "Všimli jsme si hned od prvního střídání, že tam Francouz není. Jestli se mi ho povedlo překonat i kvůli tomu, že nebyl rozehřátý? Je to možné. Já už to tam spíš tak zoufale nahazoval, než že bych mířil, protože už jsem měl na sobě psychickou deku. Zkusil jsem vystřelit, naštěstí mi to tam padlo," popsal Dvořáček svou trefu z úhlu mezi tyčkou a tělem Horáka.

Kdyby Sparta na ledě Litvínova uspěla, mohla se vzhledem k prohře Komety na ledě Slavie posunout na třetí místo. Takhle ale zůstává před závěrečným nedělním kolem Brno třetí a Sparta čtvrtá. "Soustředili jsme se na náš zápas, i když stav utkání na Slavii jsme ale věděli. Nechceme spekulovat, na koho jít nebo nejít. V play off stejně musíme porazit každý tým, abychom vyhráli titul, takže to neřešíme," uzavřel Dvořáček.