17. 12. 2014 Tereza Velikovská

Eminger: S Finy tam určitě bude rivalita

Na blížícím se Channel One Cupu bude mít Sparta v českém týmu hned dva zástupce. Kromě Adama Poláška, který už si reprezentační premiéru prožil, ukázal kouč Vladimír Růžička také na obránce VLADIMÍRA EMINGERA, který do Sparty přišel z finského Kärpätu Oulu. Dvaadvacetiletého beka tak čeká debut v seniorské reprezentaci! "Určitě to bude super hokej," těší se Eminger.

Na Channel One Cupu vás čeká debut v seniorské reprezentaci, národní dres jste už ale oblékl jako mládežnický reprezentant, že?
Hrál jsem v reprezentaci do 16 let, pak jsem byl v přípravě na dvacítky, ale klub mi to zakázal. Až nyní před sezonou jsem byl na přípravném kempu seniorské reprezentace. Takže mě nyní čeká soutěžní premiéra.

Jaké převládají pocity? Těšíte se, nebo jste spíš nervózní?
Samozřejmě se moc těším! Rusové tam budou mít skvělé hráče, ostatní týmy včetně toho našeho také. Určitě to bude hezký hokej.

Už jste zaplatil do sparťanské pokladny za reprezentační debut, nebo vás to ještě čeká?
To mě ještě čeká, navíc tam mám ještě nějaký dluh za něco jiného. Budu to muset splatit. (úsměv)

Ze Sparty byl nominován i váš parťák z obrany Adam Polášek. radí vám jako reprezentačně zkušenější?
Říkal mi, že tam bude super parta, že trenéři jsou dobří. No a že to bude určitě náročné, ale je to super hokej.

Čekáte, že zápasy v národním týmu budou podobnější spíš těm v české nebo ve finské nejvyšší soutěži?
Finové budou podle mě hrát stejnou taktiku, jakou jsme hráli v Kärpätu Oulu. Na zápasy Rusů a Švédů jsem koukal při minulém turnaji Euro Hockey Tour, takže myslím, že to bude hodně o bruslení a osobních soubojích, takže hlavně o fyzičce.

Vy osobně byste se dal brát jako odborník na Finy, když jste v zemi tisíce jezer strávil více než tři roky...
Pár hráčů, které dobře znám, tak mají. Ať už je to Lasse Kukkonen nebo Joonas Donskoi, kteří hrají právě v Kärpätu. Těším se na to, nějaká rivalita tam určitě taky bude.

Je nějaký hráč, kterého jste třeba obdivoval a nyní si zahraje buď s ním, nebo naopak proti němu?
Těším se určitě na to, že si zahraju s Radkem Smoleňákem, se kterým jsme se ve Finsku setkávali jako soupeři. Určitě bych zmínil i Romana Červenku nebo Ondru Němce. A co se týká soupeřů, tak bych zmínil Rusy Kovalčuka s Radulovem nebo právě Fina Kukkonena. Na ty se určitě těším.

SPA - TRI 2:3p - Bronzová sezona skončila