19. 9. 2021 Petr Pavlík

Erik Thorell: S bráchou jsme se hecovali

Pro švédského útočníka ERIKA THORELLA bylo utkání proti Plzni velmi speciální, jelikož nastoupil proti svému staršímu bratrovi Gustafovi. Jak si sparťanský útočník užil hokejové odpoledne? „Z obou stran to bylo hodně speciální. S bráchou jsme velcí kamarádi, před zápasem jsme se samozřejmě hecovali,“ komentuje zkušený útočník.

Proti Plzni bereme cennou výhru za dva body. Jaký to byl zápas?
Odehráli jsme náročný duel, bylo to parádní utkání. Jsme rádi, že jsme získali dva body.

V Plzni působí i tvůj brácha Gustaf Thorell, jak sis užil nastoupit proti němu?
Z obou stran to bylo hodně speciální. Naposledy jsme proti sobě hráli před spoustou let, užili jsme si to.

Jste spolu v kontaktu i mimo hokej?
Samozřejmě, jsme spolu v úzkém kontaktu. Jsme nejlepší kamarádi. Docela často se navštěvujeme v Praze a Plzni, jsem moc rád, že jsme v Čechách spolu.

Gustaf střílel první gól Plzně, měl jsi za něj radost?
Jasně, že mu gól přeju, radost mám, ale během zápasu takhle nemůžete přemýšlet. Když hrajeme, soustředím se jenom na svůj tým a náš výkon.

Také říkal, že ho sice prohra mrzí, ale je rád, že jsi vítěznou branku vstřelil zrovna ty.
V první řadě vás zajímá výkon vašeho týmu, nechcete prohrát, ale navzájem si s bráchou přejeme. Jsem rád, že jsme zvládli zápas dotáhnout do vítězného konce, to je nejdůležitější.

Sledovali zápas i vaši rodiče?
Ano. Sice nebyli přítomní na stadionu, jsou ve Švédsku, ale zápas sledovali online. Byli rádi, že nás viděli oba v akci. Určitě to pro ně byl skvělý zážitek.