28. 12. 2010 Pavel Hrdina

Gulaši: Respekt jsme měli, ale rozhodně jsme si nenadělali do gatí

D a v o s - I druhé utkání ve skupině Sparta na Spengler Cupu prohrála, proti hvězdnému Petrohradu překvapit nedokázala. "Jsem tak hotový, že se bojím, že usnu už teď na večeři." řekl po zápase vyčerpaný obránce Michal Gulaši.

Michal Gulaši

Michale, v dnešním zápase rozhodly Vaše nevyužité přesilovky. Z deseti vyloučení SKA Petrohrad jste nevyužili ani jedinou...
Určitě. Měli jsme několik přesilovek 5 na 4 a dvakrát 5 na 3. Jeda z nich sice byla krátká, ta druhá ale trvala necelou minutu. To samozřejmě rozhodlo. Oni naopak svoje dvě využili a ještě jednou skórovali v oslabení.

Nechyběl vám právě v početních výhodách váš obvyklý parťák Jiří Vykoukal, který v průběhu zápasu kvůli zranění odstoupil?
Je určitě znát, když odstoupí tak zkušený bek. Snažili jsme se ale hrát dobře i bez něho a doufám, že bude do příštího zápasu v pořádku.

Soupiska Petrohradu budí respekt už na první pohled. Měli jste v hlavách, proti komu hrajete?
Čekali jsme že budou hrát dobře, rychle bruslit s pukem a byli na to připravení. Respekt tam byl, ale že bychom si nadělali do gatí, to bych neřekl.

O vašem protivníkovi do čtvrtfinále se rozhodne ve večerním zápase Kanady proti Davosu. Koho z nich byste si přál víc?
Mě je to upřímně jedno. Jestliže chceme vyhrát turnaj, musíme porazit každého.

Půjdete se podívat?
Já jsem tak hotový, že se bojím že usnu už teď na večeři. Možná se půjdu podívat, ale spíš půjdu odpočívat a soustředit se na to, abych byl připravený na zítřejší zápas.

Říkáte, že jste unavený. Projevuje se na vašich silách místní extrémní nadmořská výška?
Když přijedete z velkoměsta hrát do hor, je to určitě znát. My jsme se už doufám aklimatizovali, i dnes to bylo o něco lepší než včera.

Po zápase jste zůstali na ledě s Jakubem Štěpánkem. O čem jste si povídali?
Bavili jsme se o tom, jak se vede, jak se daří, prostě taková klasika. Jsme kamarádi, známe se už z Vítkovic. Prostě jsme prohodili pár slov.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Autogramiáda v Premium Outlet Prague Airport

Jaroslav Šíma – krev a srdce Sparty

Zemřel Jaroslav Šíma, člen Klubu legend

Tomáš Dvořák prodloužil kontrakt ve Spartě