12. 10. 2003 MiG

Havlát se dohodl s Ottawou!

Martin Havlát ukončil takřka tříměsíční vleklé jednání o nové smlouvě v Ottawě a s kanadským klubem podepsal kontrakt na jeden rok. Informaci přinesla ČTK.
Dvaadvacetiletý útočník se dohodl na podmínkách kontaktu v sobotu v noci, a když tuto událost během zápasu s Detroitem zástupci Ottawy na stadionu mezi druhou a třetí třetinou oznámili, fanoušci v ochozech dali hlasitě najevo svou radost.

Hráč už byl téměř na cestě domů, na poslední chvíli však přece jen neodletěl. „Jednali jsme od pátku. Ochota přizpůsobit se byla na obou stranách,“ uvedl pro agenturu Canadian Press hráčův agent Allan Walsh. „Začali jsme jednat znovu od začátku a dostali se k bodu, na kterém jsme se shodli,“ sdělil zámořským médiím generální manažer John Muckler.

Jednání předtím vázlo na 600 tisících dolarů, o které se rozcházely představy obou stran. Média zatím neuvedla, jaký příjem nová smlouva Havlátovi zaručí. Walshův český spolupracovník Josef Machala nicméně pro server iDnes.cz uvedl, že hráč podepsal smlouvu na jeden a půl milionu dolarů plus bonus na 350 tisíc.

Dohodou za mořem padla možnost startu Havláta za pražskou Spartu, ve které odehrál před zahájením NHL pět utkání.