11. 9. 2003 MiG

Havlát se těší, že si po třech letech zahraje extraligu

Již jen hodiny zbývají do startu extraligy. V týmu Sparty by se měl na ledě Karlových Varů objevit Martin Havlát – narychlo sjednaná krátkodobá posila, další z řady hráčů, kteří každoročně nemají před zahájením sezóny sjednané nové angažmá za mořem.
„Večer se může stát cokoli. Ale jsem připraven,“ napíná fanoušky mistr světa z Hannoveru. Jeho jednání se zámořským klubem jsou stále na mrtvém bodě. „Nabídka Ottawy nebyla férová,“ říká s despektem. „Lidi v Ottawě dělají svoji práci. Ale my také děláme, co si myslíme, že můžeme žádat,“ komentuje hráč současnou situaci. V kontaktu už prý obě strany nejsou měsíc. „Je to normální, bylo to tak i u ostatních.

Havlát se objevil na Spartě poprvé v neděli, kde se stihnul dohodnout s vedením a zároveň poprvé s mužstvem potrénoval. Z kabiny zná tři bývalé třinecké spoluhráče a Výtiska z reprezentace. Necítí, že by jej mužstvo bralo jako hvězdu, která je jen připraví o místo v sestavě. „S tím jsem předem vůbec nepočítal. Kluci v kabině jsou fajn a já jsem rád, že můžu hrát,“ pochvaluje si.

Havlát sehrál v přípravě jen pár zápasů za Jágr Team. „To se hraje v jinačím tempu,“ konstatuje. „Ale těším se a doufám, že přijde hodně lidí. Jsem rád, že můžu okusit atmosféru extraligy,“ netají se.

Že bude hrát Havlát ve Spartě, je zásluha jejího trenéra. „Pan Hadamczik mě v Třinci dal šanci a vlastně mě nastartoval do velkého hokeje. Snažím se mu to vrátit,“ vysvětluje, proč dal přednost novému klubu před známým prostředím třineckého týmu. Ve hře bylo navíc i Znojmo, jehož prezident Jaroslav Vlasák je Havlátův přítel.

Dohoda Havláta v Holešovicích nyní udělala z už tak atraktivního utkání karlovarské Energie proti Spartě šlágr kola.